Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 19.00, 4 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia najnowsze informacje dt. zachorowań na odrę na Mazowszu:

W powiecie pruszkowskim odnotowano kolejny przypadek podejrzenia zachorowania na odrę.

To już 18. zgłoszenie zachorowania na tę chorobę zakaźną na terenie Mazowsza (17 w powiecie pruszkowskim + 1 w powiecie warszawskim).

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 10.00, 4 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia informacje dt. działań epidemiologicznych związanych z wystąpieniem zachorowań na odrę na Mazowszu:

Od 10 października do 4 listopada br. na godzinę 9.00 do Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Mazowszu wpłynęło łącznie 17 zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę, w tym 13 potwierdzonych laboratoryjnie badaniami wirusologicznymi przypadków odry (powiat pruszkowski) i 4 podejrzenia (3 – powiat pruszkowski i 1 – powiat warszawski).

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 18.00, 3 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dt. działań epidemiologicznych związanych z wystąpieniem zachorowań na odrę na Mazowszu:

Od 31 października do 3 listopada br. zgłoszono łącznie 17 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na Mazowszu. PWIS w Warszawie ponadto informuje, na podstawie informacji przekazywanych od powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, prowadzących dochodzenie epidemiologiczne, że objawy kliniczne, które wystąpiły u osób chorych powoli ustępują.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. zachorowań na odrę w Warszawie.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje o wystąpieniu na terenie miasta stołecznego Warszawy 1 przypadku potwierdzonego zachorowania na odrę u osoby dorosłej i 1 przypadku podejrzenia wystąpienia zachorowania na odrę u dziecka.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nr 2 nt. ogniska odry w powiecie pruszkowskim. Stan na g. 17.00, 2 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia najnowsze informacje otrzymane od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie, który prowadzi aktualnie dochodzenie epidemiologiczne w sprawie zachorowań na odrę na terenie powiatu pruszkowskiego:

Czytaj więcej