Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące sposobu kwalifikacji zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i kompetencji osób podejmujących się wykonywania tego typu zabiegów.

Wskazany obszar działalności opierającej się na zabiegach wykonywanych z wykorzystaniem metod inwazyjnych, związanych z przerwaniem ciągłości tkanek i narażeniem na kontakt z krwią, niesie za sobą niebezpieczeństwo przeniesienia zakażenia, w szczególności HBV, HCV oraz HIV.

Czytaj więcej

Rzetelne informacje o szczepieniach ochronnych.

Mając na uwadze złożony w ostatnich dniach do Sejmu obywatelski projekt ustawy, zakładający dobrowolność szczepień ochronnych w Polsce, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przypomina, że rzetelne i wiarygodne informacje na temat szczepień ochronnych w Polsce są dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny, a także na stronach internetowych Wojewódzkiej i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej

Punkt Konsultacyjny dla osób uzależnionych od środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych oraz dla ich rodzin

 

Punkt Konsultacyjny

dla osób uzależnionych od środków zastępczych

lub nowych substancji psychoaktywnych

oraz dla ich rodzin

 

czynny od poniedziałku do czwartku

w godzinach od 1500 do 1700

 

w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

ul. Żelazna 79, 00-875 Warszawa

pokój nr 30

 

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna rozprzestrzeniania się w woj. mazowieckim szczepów bakterii Klebsiella Pneumoniae wytwarzających karbapenemazy typu NDM (KP New Delhi).

W związku z opublikowanym w dniu 17 maja 2018 r. raportem Najwyższej Izby Kontroli przedstawiającym krajową sytuację dot. zakażeń szpitalnych związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia sytuację epidemiologiczną w województwie mazowieckim w roku 2017 r. dotyczącą występowania zakażeń szpitalnych.

Czytaj więcej

19 maja – dniem roboczym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

Uprzejmie informujemy, iż 19 maja 2018 r. (sobota) jest dniem roboczym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. W tym dniu urząd będzie czynny w godzinach 7:30 - 15:05.
(jn)

Czytaj więcej