Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie od 1 do 7 grudnia 2018 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano łącznie 21 184 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. W samej Warszawie we wskazanym okresie zgłoszono 2 268 przypadków zachorowań. Liczba osób skierowanych do szpitala z objawami głównie ze strony układu oddechowego we wskazanym okresie to 28 osób.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 07 grudnia 2018r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dot. zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń lub zachorowań na odrę w województwie mazowieckim w okresie od 10 października do 07 grudnia 2018 r.:

W ww. okresie zgłoszono do inspekcji sanitarnej ogółem 104 przypadki podejrzeń lub zachorowań na odrę. W 22 przypadkach wykluczono zachorowanie na odrę na podstawie przeprowadzonych badań.

Czytaj więcej

Zmiana Centrali Telefonicznej w WSSE w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą centrali telefonicznej w siedzibie WSSE w Warszawie na ul. Żelaznej 79 w dniu 6 grudnia 2018 r. mogą wystąpić czasowe trudności z połączeniami z telefonicznymi numerami wewnętrznymi do poszczególnych komórek merytorycznych.

Telefony zewnętrzne do instytucji pozostają bez zmian.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 30 listopada.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dot. zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń
lub zachorowań na odrę w województwie mazowieckim w okresie od 10 października do 30 listopada 2018 r.:

W ww. okresie zgłoszono do inspekcji sanitarnej ogółem 93 przypadki podejrzeń lub zachorowań na odrę (13 - w październiku i 80 – w okresie od 1 do 30 listopada 2018 r.). W 22 przypadkach wykluczono zachorowanie na odrę na podstawie przeprowadzonych badań.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie od 1 do 22 listopada 2018 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano łącznie 60 643 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. W samej Warszawie we wskazanym okresie zgłoszono 4 726 przypadki zachorowań. Liczba osób skierowanych do szpitala z objawami głównie ze strony układu oddechowego lub układu krążenia to łącznie 162 osoby, w tym tylko w minionym tygodniu (15-22 listopada) – 38 osób.

Czytaj więcej