Komunikaty

Archiwum komunikatów

New Delhi

W związku z informacjami przekazanymi przez Gazetę Wyborczą w dniu 29 kwietnia 2016 r. w artykule „New Delhi atakuje stolicę” (autor: Sylwia Sałwacka) Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przekazuje, co następuje:

W całej Europie stwierdza się narastanie różnych wieloopornych drobnoustrojów. Wśród niektórych szpitali warszawskich oraz kilku szpitali województwa mazowieckiego od pół roku odnotowuje się zwiększone rozprzestrzenianie pałeczek jelitowych Enterobacteriaceae produkujących karbapenemazy (CPE – ang. Carbapenemase Producing Enterobacteriaceae), w tym szczepów Klebsiella pneumoniae wytwarzających karbapenemazy typu NDM.

Czytaj więcej

Zalecenie dotyczące ograniczenia rozprzestrzeniania się pałeczek jelitowych Enterobacteriaceae

Zalecenia Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Konsultanta Krajowego w dziedzinie mikrobiologii lekarskiej dotyczące ograniczania rozprzestrzeniania się  na terenie szpitali województwa mazowieckiego pałeczek jelitowych Enterobacteriaceae produkujących karbapenemazy (CPE) w tym szczepów Klebsiella pneumoniae NDM+”

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Szczepień

Europejski Tydzień Szczepień obchodzony będzie w dniach 24-30 kwietnia 2016 r. pod hasłem "Domknijmy lukę w szczepieniach!"

Czytaj więcej