Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podaje informacje o liczbie zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne w okresie 1–15 lutego 2018 r.:

Na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 82 447 przypadków, w tym w Warszawie 12 916 osób.

Czytaj więcej

Bezpieczeństwo preparatów szczepionkowych na Mazowszu pod stałym nadzorem

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie, w związku z pojawieniem się w mediach informacji dotyczącej podawania dzieciom preparatów szczepionkowych znajdujących się poza łańcuchem chłodniczym informuje, że na terenie województwa mazowieckiego nie było przypadków podawania nieprawidłowo przechowywanych preparatów szczepionkowych o nazwach i numerach serii wymienianych w ostatnich dniach w mediach. Informacji nt. konkretnych przypadków należy zasięgać we właściwych terenowo powiatowych stacjach sanitarno-epidemiologicznych i w podmiotach udzielających świadczeń zdrowotnych.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podaje informacje o liczbie zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne w okresie 1 – 31 stycznia 2018 r.:

Na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 120 097 przypadków, w tym w Warszawie 22 402 osoby.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w pierwszych dwóch tygodniach stycznia 2018 r. (1-15.01.) na terenie Mazowsza zgłoszono i zarejestrowano 52 533 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.

Czytaj więcej