Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Jakość wody wodociągu warszawskiego i wodociągu otwockiego.

W związku z doniesieniami mediowymi o fałszowaniu przez laboratorium  Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wyników badań dla warszawskich firm Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że jakość wody do spożycia z wodociągu warszawskiego była i jest stale monitorowana przez akredytowane Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, jak również przez zatwierdzone do badań jakości wody do spożycia Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie od 1 do 31 grudnia 2018 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano łącznie 82 773 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. W samej Warszawie we wskazanym okresie zgłoszono 7 818 przypadków zachorowań. 

Czytaj więcej

Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie nt. występowania zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 4 stycznia 2019 r.

W 2018 roku spośród 223 zgłoszonych przez lekarzy z woj. mazowieckiego przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę PWIS w Warszawie zarejestrował 129 przypadków, z czego na podstawie objawów klinicznych – 55, z powiązań epidemiologicznych – 10, na podstawie dodatnich wyników badań laboratoryjnych – 64. W 94 przypadkach wykluczono zachorowanie na odrę.

Czytaj więcej