Komunikaty

Archiwum komunikatów

Sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Stan na 30 listopada 2017 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie 1-30 listopada 2017 r. na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 91 292 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. Hospitalizowano w tym okresie 147 osób. To zebrane informacje na podstawie meldunków epidemiologicznych z poszczególnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które otrzymują dane z przychodni i ośrodków zdrowia.

Czytaj więcej

Stan zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A w województwie mazowieckim

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w roku bieżącym w województwie mazowieckim, identycznie jak w Polsce i w Europie, obserwowany jest wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A).

Czytaj więcej

Sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim

Stan na 31 października 2017 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w ciągu pierwszego miesiąca sezonu grypowego 2017/2018 (październik) na terenie Mazowsza zgłoszono i zarejestrowano już 100 869 zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. To zebrane informacje na podstawie meldunków epidemiologicznych z poszczególnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które otrzymują dane z przychodni i ośrodków zdrowia.

Czytaj więcej