Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Komunikat Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie nt. występowania zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 4 stycznia 2019 r.

W 2018 roku spośród 223 zgłoszonych przez lekarzy z woj. mazowieckiego przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę PWIS w Warszawie zarejestrował 129 przypadków, z czego na podstawie objawów klinicznych – 55, z powiązań epidemiologicznych – 10, na podstawie dodatnich wyników badań laboratoryjnych – 64. W 94 przypadkach wykluczono zachorowanie na odrę.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 14 grudnia 2018r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dot. zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń
lub zachorowań na odrę w województwie mazowieckim w okresie od 10 października do 14 grudnia 2018 r.:

W ww. okresie zgłoszono do inspekcji sanitarnej ogółem 125 przypadków podejrzeń lub zachorowań na odrę. W 27 przypadkach zachorowanie na odrę zostało wykluczone na podstawie przeprowadzonych badań.

Czytaj więcej

15 grudnia 2018 r. – dniem roboczym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Uprzejmie informujemy, iż 15 grudnia 2018 r. (sobota) jest dniem roboczym w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. W tym dniu urząd będzie czynny w zwykłych godzinach pracy 7:30 - 15:05. Odpracowywany będzie wówczas 24 grudnia br., który zgodnie z zarządzeniem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej.

(jn)

Czytaj więcej