Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Komunikat PWIS w Warszawie nt. występowania zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na koniec dnia 17 stycznia 2019 r.

W okresie od 5-17.01.2019 r. do Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych na terenie województwa mazowieckiego zgłoszono 30 nowych przypadków podejrzeń lub zachorowań na odrę w powiatach: warszawskim – 24, sochaczewskim – 2, piaseczyńskim – 1, warszawskim zachodnim – 1, mławskim – 1, ostrołęckim – 1.

Osoby, które zachorowały w ostatnim okresie, to dzieci w wieku od 4 miesięcy do 14 lat i dorośli
w wieku od 19 do 55 lat. Wśród nich 10 osób to obywatele Ukrainy.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podaje informacje o zgłoszonych przypadkach zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w drugim tygodniu stycznia 2019 r. (8-15 stycznia):

  • na terenie Mazowsza zgłoszono i zarejestrowano 26 070 przypadków. W tym 60 osób hospitalizowano, głównie z objawami ze strony układu oddechowego;
  • na terenie Warszawy zgłoszono i zarejestrowano 2 420 przypadków.

To zebrane informacje na podstawie meldunków epidemiologicznych z poszczególnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które otrzymują dane z przychodni i ośrodków zdrowia.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w ciągu pierwszego tygodnia stycznia 2019 r. na terenie Mazowsza zgłoszono i zarejestrowano 25 275zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. 80 osób hospitalizowano, głównie z objawami ze strony układu oddechowego. To zebrane informacje na podstawie meldunków epidemiologicznych z poszczególnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które otrzymują dane z przychodni i ośrodków zdrowia.

Czytaj więcej

Jakość wody wodociągu warszawskiego i wodociągu otwockiego.

W związku z doniesieniami mediowymi o fałszowaniu przez laboratorium  Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wyników badań dla warszawskich firm Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że jakość wody do spożycia z wodociągu warszawskiego była i jest stale monitorowana przez akredytowane Laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, jak również przez zatwierdzone do badań jakości wody do spożycia Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie od 1 do 31 grudnia 2018 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano łącznie 82 773 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. W samej Warszawie we wskazanym okresie zgłoszono 7 818 przypadków zachorowań. 

Czytaj więcej