Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 18.00, 3 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dt. działań epidemiologicznych związanych z wystąpieniem zachorowań na odrę na Mazowszu:

Od 31 października do 3 listopada br. zgłoszono łącznie 17 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na Mazowszu. PWIS w Warszawie ponadto informuje, na podstawie informacji przekazywanych od powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, prowadzących dochodzenie epidemiologiczne, że objawy kliniczne, które wystąpiły u osób chorych powoli ustępują.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. zachorowań na odrę w Warszawie.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje o wystąpieniu na terenie miasta stołecznego Warszawy 1 przypadku potwierdzonego zachorowania na odrę u osoby dorosłej i 1 przypadku podejrzenia wystąpienia zachorowania na odrę u dziecka.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nr 2 nt. ogniska odry w powiecie pruszkowskim. Stan na g. 17.00, 2 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia najnowsze informacje otrzymane od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszkowie, który prowadzi aktualnie dochodzenie epidemiologiczne w sprawie zachorowań na odrę na terenie powiatu pruszkowskiego:

Czytaj więcej

Informacje Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie dt. 10 osób z Pruszkowa, u których potwierdzono testem wirusologicznym zachorowania na odrę.

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się w mediach społecznościowych Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podaje szczegółowe informacje dt. 10 osób z Pruszkowa, u których potwierdzono testem wirusologicznym zachorowania na odrę. Wszystkie 10 osób nie były wcześniej zaszczepione przeciwko odrze. Wśród 10 przypadków znajduje się 6-osobowa rodzina polska, w której zachorowało 4 dzieci i 2 rodziców. Wszyscy nie byli zaszczepieni.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w ciągu pierwszych trzech tygodni sezonu grypowego 2018/2019 na terenie Mazowsza zgłoszono i zarejestrowano 62 853 zachorowania na grypę i infekcje grypopodobne. To zebrane informacje na podstawie meldunków epidemiologicznych z poszczególnych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, które otrzymują dane z przychodni i ośrodków zdrowia.

Czytaj więcej