Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy w województwie mazowieckim w okresie 1-15 stycznia 2020r.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w okresie od 1 do 15 stycznia 2020 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 36 664 zachorowań na grypę oraz podejrzeń zachorowań na grypę, tj. zachorowań grypopodobnych i ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych. Jest to o 14 681 zgłoszeń mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, kiedy zarejestrowano 51 345 ww. zachorowań. We wskazanym okresie 120 osób skierowano do szpitali.

Czytaj więcej

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy w woj. mazowieckim.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w okresie od 16 do 31 grudnia 2019 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano 47 558 zachorowań na grypę oraz podejrzeń zachorowań na grypę, tj. zachorowań grypopodobnych i ostrych zakażeń górnych dróg oddechowych.

Czytaj więcej

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/.

Problem grypy ptaków występuje na świecie od wielu lat. Grypa ptaków jest chorobą zakaźną zwierząt wywoływaną przez wirusy grypy. Zdarzają się jednakże przypadki kiedy wirusy grypy ptaków przekraczają barierę gatunkową i są zdolne do zarażenia człowieka.

Czytaj więcej