Komunikaty

Archiwum komunikatów

Wznowienie w PSSE w m. st. w Warszawie działania punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa

WSSE w Warszawie informuje, że od dnia 03.04.2017 r. zostanie wznowione działanie punktu przyjmowania próbek do badania w kierunku nosicielstwa pałeczek z rodzaju Salmonella/Shigella w siedzibie PSSE w m. st. Warszawie przy ul. Kochanowskiego 21, tel. 22 310 79 00

Czytaj więcej

Inspekcja sanitarna nie prowadzi badań kleszczy w kierunku obecności chorobotwórczych patogenów

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie ani żadna z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych na terenie województwa mazowieckiego nie prowadzą badań diagnostycznych kleszczy w kierunku obecności chorobotwórczych patogenów, np.: krętków borelii.

Czytaj więcej

Zestawienie zarejestrowanych zachorowań na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu w latach 2015-2017 na terenie województwa mazowieckiego

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia dane z ostatnich lat dot. zachorowań na dwie najczęstsze choroby odkleszczowe: boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.

Czytaj więcej

Ognisko WZW A wśród mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami w Europie i Polsce

Obecnie w Europie trwa ognisko wirusowego zapalenia wątroby typy A (WZW A zwanego potocznie „żółtaczką pokarmową”), w którym zachorowania głównie dotyczą mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami (ang. MSM).

Czytaj więcej