Przejdź do treści

Komunikaty

Archiwum komunikatów

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na g. 16.00, 9 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dt. zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń i zachorowań na odrę w województwie mazowieckim w okresie od 10 października do 9 listopada 2018 r. włącznie:

POWIAT PRUSZKOWSKI:

Zarejestrowano 23 zgłoszenia podejrzeń zachorowań i przypadków zachorowań na odrę, w tym 4 obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w powiecie pruszkowskim. Stan na g. 20.00, 6 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia nowe informacje dt. zachorowań na odrę w powiecie pruszkowskim:

Łącznie od 10 października 2018 r. do 6 listopada w powiecie pruszkowskim zarejestrowano 21 zgłoszeń zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę. Pojawiły się nowe przypadki podejrzeń zachorowań, które dotyczą osób dorosłych. Czekamy na wyniki potwierdzających badań laboratoryjnych.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 19.00, 4 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia najnowsze informacje dt. zachorowań na odrę na Mazowszu:

W powiecie pruszkowskim odnotowano kolejny przypadek podejrzenia zachorowania na odrę.

To już 18. zgłoszenie zachorowania na tę chorobę zakaźną na terenie Mazowsza (17 w powiecie pruszkowskim + 1 w powiecie warszawskim).

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 10.00, 4 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia informacje dt. działań epidemiologicznych związanych z wystąpieniem zachorowań na odrę na Mazowszu:

Od 10 października do 4 listopada br. na godzinę 9.00 do Państwowej Inspekcji Sanitarnej na Mazowszu wpłynęło łącznie 17 zgłoszeń przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na odrę, w tym 13 potwierdzonych laboratoryjnie badaniami wirusologicznymi przypadków odry (powiat pruszkowski) i 4 podejrzenia (3 – powiat pruszkowski i 1 – powiat warszawski).

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę na Mazowszu. Stan na g. 18.00, 3 listopada 2018 r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dt. działań epidemiologicznych związanych z wystąpieniem zachorowań na odrę na Mazowszu:

Od 31 października do 3 listopada br. zgłoszono łącznie 17 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na Mazowszu. PWIS w Warszawie ponadto informuje, na podstawie informacji przekazywanych od powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych, prowadzących dochodzenie epidemiologiczne, że objawy kliniczne, które wystąpiły u osób chorych powoli ustępują.

Czytaj więcej