Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne w trakcie epidemii SARS-CoV-2.

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla gabinetów świadczących usługi kosmetyczne i estetyczne w trakcie epidemii SARS-CoV-2,

wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374 i 567).

Czytaj więcej

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek (IND ang. International Nurses Day) został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku. W Polsce obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj więcej

Wnioski do Komisji Socjalnej w celu skorzystania ze świadczeń ZFŚS.

Termin składania dokumentów do Komisji Socjalnej w celu skorzystania ze świadczeń ZFŚS został wydłużony do 31 maja 2020r. Dokumenty można składać drogą mailową na adres: zfss@wsse.waw.pl .

Czytaj więcej

40 lat od ogłoszenia eradykacji ospy prawdziwej.

8 maja mija 40 lat od oficjalnego ogłoszenia eradykacji ospy prawdziwej. Chorobę udało się wyeliminować dzięki prowadzonym na masową skalę szczepieniom. To jeden z największych sukcesów ludzkości w  historii!

Więcej pod linkiem na stronie GIS:

https://gis.gov.pl/bez-kategorii/40-lat-od-ogloszenia-eradykacji-ospy-prawdziwej/

(jn)

Czytaj więcej

Festiwalu Piosenki o Zdrowiu odwołany.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o odwołaniu tegorocznego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego Finał Wojewódzki zaplanowany był na 5 czerwca 2020 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Ta trudna decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem, zamknięciem szkół oraz koniecznością ograniczania kontaktów międzyludzkich.

Działając w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie uczestników zapraszamy do udziału w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu za rok.

 

Czytaj więcej