Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Zdrowia Publicznego w sprawie podjęcia dyskusji na temat przyjęcia regulacji zmierzających do ograniczenia spożycia produktów wysokosłodzonych, w tym napojów

Częstość występowania otyłości wzrasta na całym świecie. Obecnie ponad 1,9 miliarda ludzi po 18 roku życia ma nadmierną masę ciała (średnio 39%), z czego aż 650 mln stanowią osoby otyłe (13% populacji). Dodatkowo, 18% dzieci w wieku 5-19 lat ma nadwagę, a 7% jest otyłych. 

Czytaj więcej

#ZasadźSięNaZdrowie – akcja sadzenia lasu.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Wspólnym mianownikiem łączącym obie instytucje jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Czytaj więcej

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce.

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Zasłużeni pracownicy wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych otrzymali odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” przyznane przez Ministra Zdrowia oraz Listy Gratulacyjne wystosowane przez Wojewodę Mazowieckiego.

Czytaj więcej

1 października - Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy.

1 października br. przypada Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy, ustanowiony w celu jak najszerszego edukowania Polaków w zakresie korzyści, jakie niesie ze sobą szczepienie ochronne przeciwko grypie. Szczepionki przeciw grypie na sezon 2019/2020 są już dostępne w aptekach.

Czytaj więcej

Spotkanie z seniorami w Przasnyszu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie - Oddział Promocji Zdrowia, jako służby zespolone Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przasnyszu - przedstawiciel oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami pt.: Aktywny Senior Plus, które odbyło się 29 września w Przasnyszu.

Czytaj więcej