Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny przy ul. Banacha w Warszawie – bieżąca sytuacja.

Oświadczenie Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego:

Informujemy, że nie ma decyzji o zamknięciu szpitala przez Wojewodę Mazowieckiego ani przez Państwowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie, pod którego nadzorem znajduje się Centralny Szpital Kliniczny.

W szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.  

Czytaj więcej

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

Czytaj więcej

Brak przyjęć prób żywności i wody do badań laboratoryjnych od klientów indywidualnych.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o ograniczenie możliwości szerzenia zakażania wirusem SARS-CoV-2, od dnia 16.03.2020 próbki żywności i wody od klientów indywidualnych nie będą przyjmowane do badań.

Czytaj więcej

Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia COVID - 19 w województwie mazowieckim.

Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują:

Został potwierdzony kolejny przypadek wystąpienia wirusa COVID-19 w Polsce. Przypadek zachorowania został stwierdzony w województwie mazowieckim. Obecnie działania prowadzi Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w porozumieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

Czytaj więcej