Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

28 lipca - Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby (WZW).

Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby (WZW) jest obchodzony co roku 28 lipca w celu zwiększenia świadomości na temat wirusowego zapalenia wątroby – zakaźnej choroby wątroby, której może towarzyszyć wiele problemów zdrowotnych, także poważnych, w tym nowotwór wątroby.

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje 2020 w cieniu wciąż trwającej epidemii koronawirusa.

Dziś zakończył się nietypowy rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Nietypowy, ponieważ zajęcia w szkole skończyły się praktycznie w marcu a nauka zdalna była wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej – uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Dla wielu osób wakacje 2020 będą inne niż dotychczas. Wszystko za sprawą nadal trwającej epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała, że zorganizowany wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych.

Czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie dr Wojciecha Żabickiego – wieloletniego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Dyrektor WSSE w Warszawie wraz z obecnymi i dawnymi pracownikami stacji pożegnali podczas wczorajszej ceremonii pogrzebowej w Aninie zmarłego w dniu 12 czerwca 2020 r. dr Wojciecha Żabickiego -  wieloletniego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Czytaj więcej