Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Dziś Światowy Dzień Zdrowia!

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Głównym przesłaniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

Czytaj więcej

Zgony na Mazowszu -Oświadczenie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej podejrzeniami o ukrywaniu przypadków zgonów w codziennej statystyce przedstawiającej sytuację epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19 Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oświadcza, co następuje:

Informacje o zgonach i potwierdzonych przypadkach przekazywane są na poziom wojewódzki i centralny przez Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych właściwych terenowo dla obszaru działania na podstawie zgłoszeń przekazanych przez lekarzy stwierdzających zgon. Art. 27 ust 1 Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi stanowi, że lekarz lub felczer, który podejrzewa lub rozpoznaje zakażenie, chorobę zakaźną lub zgon z powodu zakażenia lub choroby zakaźnej, jest zobowiązany do niezwłocznego zgłoszenia tego faktu do właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.

Czytaj więcej

Konkurs "Szkoła wolna od użyek" odwołany

Konkurs

Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa, IV edycja konkursu "Szkoła wolna od używek" została odwołana.

Zamknięte szkoły oraz konieczność ograniczania kontaktów międzyludzkich, uniemożliwiają realizację zadania konkursowego, jakim jest nagranie oraz zmontowanie filmu.

Więcej na https://gis.gov.pl/oswiata/odwolanie-konkursu-szkola-wolna-od-uzywek/

Czytaj więcej