Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z nową kampanią społeczną pod nazwą "4U!", przygotowaną przez Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW.

Głównym założeniem projektu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie współczesnych problemów związanych z aktami terroryzmu. Kampania składa się z filmu promocyjnego i czterech animacji edukacyjnych, w których zaprezentowano procedurę (4U!) – Uważaj! Uciekaj! Ukryj się! i Udaremnij Atak!

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

W dniach 20-24 stycznia 2020 r. trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.
Przypominamy, że regularne wykonywanie badań cytologicznych pozwala wykryć chorobę nowotworową we wczesnym stadium (przedrakowym).

Wiedzę o profilaktyce raka szyjki macicy przekazujemy na terenie 38 powiatów województwa mazowieckiego, w trakcie realizacji wojewódzkiego programu edukacyjnego "Wybierz życie - Pierwszy krok".

Czytaj więcej

Informacja dot. przypadków zachorowań na zapalenie płuc wywołane nowym typem koronawirusa 2019-nCoV w Chinach.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przedstawia informacje dotyczące zachorowań na infekcje dróg oddechowych wywołanych nowym typem koronawirusa pochodzącym z Chin.

Czytaj więcej

Państwowa Inspekcja Sanitarna - największa instytucja zdrowia publicznego.

Czym zajmuje się Państwowa Inspekcja Sanitarna? Jakie są cele i działania naszej instytucji? Czemu warto znać nasze kompetencje?

O tym dowiecie się Państwo, oglądając film przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dbamy o bezpieczeństwo we wszelkich aspektach życia, pracy i wypoczynku człowieka.

Czytaj więcej