Aktualności

Archiwum aktualności

Nowy portal Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że działa już nowa, odświeżona i uaktualniona odsłona portalu prowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH) - Szczepienia.info.

 

Czytaj więcej

Wielkie Grzybobranie 2017

10 września br. odbędzie się impreza plenerowa dotycząca tematyki grzybowej pt. "Wielkie Grzybobranie", której organizatorem jest Nadleśnictwo Wyszków, Gmina Długosiodło oraz Lasy Państwowe - współorganizator Wystawy Grzybów pt. "Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia".

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Leśne inspiracje"

W dniu 5 września 2017 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”, zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie we współpracy z Lasami Państwowymi. 

Czytaj więcej

Wystawa Grzybów "Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia"

W dniach od 13 do 29 września 2017 r. w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 82 prezentowana będzie wystawa pt. "Poznaj Grzyby - Unikniesz Zatrucia". 

Czytaj więcej

Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że:

W roku bieżącym w województwie mazowieckim identycznie jak w Polsce i w Europie obserwowany jest wielokrotny wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A  (WZW typu A).

Czytaj więcej