Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

Czytaj więcej

Brak przyjęć prób żywności i wody do badań laboratoryjnych od klientów indywidualnych.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o ograniczenie możliwości szerzenia zakażania wirusem SARS-CoV-2, od dnia 16.03.2020 próbki żywności i wody od klientów indywidualnych nie będą przyjmowane do badań.

Czytaj więcej

Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia COVID - 19 w województwie mazowieckim.

Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują:

Został potwierdzony kolejny przypadek wystąpienia wirusa COVID-19 w Polsce. Przypadek zachorowania został stwierdzony w województwie mazowieckim. Obecnie działania prowadzi Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w porozumieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

Czytaj więcej

Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Kraków na stacji Warszawa Centralna_uzupełnienie.

Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują, co następuje:

Podróżny został zlokalizowany. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie zostali wezwani na teren Dworca Warszawa Centralna i przeprowadzili wywiad epidemiologiczny z podróżnym i towarzyszącą mu w podróży osobą.

Czytaj więcej