Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

„Priorytety w Ochronie Zdrowia 2019” – konferencja środowiska i okazja do wymiany doświadczeń oraz określenia celów na nowy rok.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja, w której uczestniczyli także przedstawiciele mazowieckiej inspekcji sanitarnej – Arkadiusz Chełstowski, p.o. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej

Spotkanie świąteczne w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

20 grudnia 2018 r. w siedzibie WSSE w Warszawie przy ul. Żelaznej 79 odbyło się doroczne spotkanie wigilijne Dyrekcji z pracownikami stacji. W świąteczny nastrój wprowadziły zebrane osoby tradycyjne kolędy. Maria Pawlak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podsumowała mijający rok, dziękując całej załodze za zaangażowanie i wykonywaną pracę.

Czytaj więcej

Konferencja nt. profilaktyki i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Profilaktyka i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim”, zorganizowana z inicjatywy Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w Województwie Mazowieckim*.

Czytaj więcej

Światowy Dzień AIDS.

Światowy Dzień AIDS (ang. World AIDS Day) obchodzimy corocznie 1 grudnia. Dzień ten, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku, ma przypominać nam o epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat.

Czytaj więcej

Konferencja jubileuszowa „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”.

W dniach 26-27 listopada 2018 r. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie wraz z państwowymi powiatowymi inspektorami sanitarnymi województwa mazowieckiego uczestniczył w 25. jubileuszowej konferencji pn. "Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie". Dwudniowe spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu podmiotów pracujących na rzecz ludzi zmagających się z problemem zakażenia HIV otworzyła sesja poświęcona podsumowaniu współpracy Krajowego Centrum ds. AIDS z Państwową Inspekcją Sanitarną w realizowaniu Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

Czytaj więcej