Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Festiwalu Piosenki o Zdrowiu odwołany.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny z przykrością informuje o odwołaniu tegorocznego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego Finał Wojewódzki zaplanowany był na 5 czerwca 2020 w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

Ta trudna decyzja podyktowana jest sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem, zamknięciem szkół oraz koniecznością ograniczania kontaktów międzyludzkich.

Działając w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie uczestników zapraszamy do udziału w Festiwalu Piosenki o Zdrowiu za rok.

 

Czytaj więcej

Laboratoria Inspekcji Sanitarnej w Siedlcach i Radomiu uruchamiają diagnostykę w zakresie SARS-CoV-2.

W związku z sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowań na COVID-19 w województwie mazowieckim dzięki zaangażowaniu dr Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego i dr Krzysztofa Skórczewskiego, Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz wsparciu Ministerstwa Aktywów Państwowych laboratoria powiatowej inspekcji sanitarnej w Radomiu i w Siedlcach są w trakcie uruchamiania pracowni diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2. Badania ruszą lada dzień. W miniony poniedziałek laboratoria wystąpiły do Ministerstwa Zdrowia o wpisanie jednostek do oficjalnego rejestru laboratoriów realizujących diagnostykę w kierunku SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

Aktualizacja – Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. – Koronawirus SARS-CoV-2.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przedstawia informacje dotyczące wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. 

Więcej pod linkiem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/aktualizacja-wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-dnia-4-maja-2020-r-koronawirus-sars-cov-2/

 

(jn)

Czytaj więcej

Wytyczne dla placówek opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego.

W związku z uruchamianiem od 06.05.2020 r. części placówek opieki dla dzieci Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowały wytyczne dla placówek opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego, szczegóły w linkach poniżej:

Czytaj więcej

Zagrożenie COVID-19 – informacja dla rolników, plantatorów.

Osoby chore i wykazujące objawy chorobowe nie mogą pracować w zakładach spożywczych, dotyczy to również rolników i ich rodzin. Wynika to zarówno z ogólnych wymagań higienicznych przy produkcji żywności, jak również z aktualnego zagrożenia Covid-19. Dlatego też konieczne jest unikanie bliskiego kontaktu z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego (kichanie, kaszel).

Czytaj więcej