Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach - 12-18 listopada 2018r.

W dniach 12-18 listopada br. obchodzimy Światowy Tydzień Wiedzy o Antybiotykach. Jednocześnie co roku w dniu 18 listopada obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy
o Antybiotykach.

Głównym przesłaniem tych obchodów jest wezwanie do racjonalnego stosowania antybiotyków zarówno wśród społeczeństwa, jak i profesjonalistów medycznych.

Czytaj więcej

Odra - pytania i odpowiedzi

Co to za choroba?

Odra to bardzo zaraźliwa choroba wirusowa wywołana przez RNA wirusa z rodziny Paramyxoviridae.
Szacuje się, że w populacji nie szczepionej tzn. podatnej na zachorowanie jeden chory zaraża średnio aż 12-18 osób.

Czytaj więcej

„Niepodległa do Hymnu” – zaproszenie do wspólnego zaśpiewania hymnu państwowego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Główny Inspektor Sanitarny zaprasza pracowników i wszystkich sympatyków państwowej inspekcji sanitarnej do włączenia się w wyjątkową akcję „NIEPODLEGŁA do Hymnu”, organizowaną przez Biuro Programu „Niepodległa”.

Czytaj więcej

Wręczono odznaki honorowe „ ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” Ministra Zdrowia dla pracowników mazowieckiej inspekcji sanitarnej. Jubileuszowa konferencja mazowieckich służb sanitarnych.

7 listopada br. w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie odbyła się Konferencja jubileuszowa z okazji 99-lecia Służb Sanitarnych oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości Polski. Podczas uroczystości 26 pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa mazowieckiego zostało wyróżnionych odznaką honorową „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” Ministra Zdrowia. Odznaczono nimi osoby, które swoim zaangażowaniem
i sumienną, wieloletnią pracą aktywnie rozwijają działalność służb sanitarnych w Polsce. Wśród wyróżnionych osób znalazła się Maria Pawlak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Hudzik, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz licznie zaproszeni goście.

Czytaj więcej

Odra zaatakowała w Pruszkowie.

Powiat pruszkowski w województwie mazowieckim dołączył właśnie do miejsc, gdzie pojawiło się kolejne ognisko epidemiczne związane z zachorowaniami na odrę. Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pruszkowie niezwłocznie podjęła wszelkie działania mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się choroby na szerszą skalę. Niestety, ognisko epidemiczne rozszerza się.

Czytaj więcej