Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

29 Wojewódzki Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

6 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego na Scenie Teatralnej przy ulicy Świrskiego 31 w Siedlcach odbył się 29. Wojewódzki Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami Festiwalu byli Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Pan Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny i Pan Zdzisław Sipiera – Wojewoda Mazowiecki.

Czytaj więcej

Kąpiel w fontannach jest zabroniona!

Ostrzeżenia przed upałami dotyczą już całego kraju. Bardzo ciepła pogoda zachęca do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. Pamiętajmy jednak, że miejskie fontanny nie służą do kąpieli!

Upały często zmuszają nas do poszukiwania chłodu i orzeźwienia. Pożyteczne są wtedy miejskie jeziorka, glinianki i fontanny, które skutecznie schładzają powietrze w pobliżu. Jednak należy pamiętać, że fontanny to element dekoracyjny miasta i jako takie nie służą zaspokajaniu pragnienia czy kąpielom dla ludzi. Nie są do tego przeznaczone, więc są obiektami, w których taka kąpiel jest zabroniona.

Czytaj więcej

Rusza Serwis kąpieliskowy 2019

Wkrótce wakacje, ale upalna pogoda od kilku dni zachęca do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. Rusza Serwis Kąpieliskowy 2019 na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Niech to będą bezpieczne wakacje!

Czytaj więcej

7 czerwca 2019 – Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, które odbyło się 15 grudnia 2018 roku, przyjęło rezolucję o ustanowieniu 7 czerwca Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności będzie obchodzony po raz pierwszy.

Czytaj więcej

Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Leśne inspiracje”

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie organizuje konkurs fotograficzny, którego tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego, poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku.

Czytaj więcej