Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”!

W dniu 4 września 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”, zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

Plecak, tornister – bezpieczeństwo ucznia.

Czym się kierować przy zakupie szkolnego tornistra? Jak wybrać idealny plecak szkolny? Jak prawidłowo spakować tornister? Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina o kilku najważniejszych zasadach.

Dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić uczniom możliwość pozostawienia podręczników w szkole, bez potrzeby codziennego ich noszenia a powinnością rodziców jest stała czujność nad właściwym spakowaniem tornistra dziecka, nie wspominając już o jego właściwym doborze podczas zakupów. Dobór i kupno właściwego plecaka / tornistra a następnie przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej

Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

Dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałek rano wziął udział w uroczystej wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej w Pruszkowie. W spotkaniu z uczniami, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli ponadto szef rządu - Premier Mateusz Morawiecki, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Stanisław Makuch.

Czytaj więcej

Spotkanie mazowieckich służb sanitarnych z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Wojewodą Mazowieckim.

Przywitanie nowego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie przez  powiatowych inspektorów sanitarnych z województwa mazowieckiego rozpoczęło spotkanie przedstawicieli mazowieckiej inspekcji sanitarnej z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Wojewodą Mazowieckim. Narada stała się okazją do dyskusji na temat wyzwań i roli Państwowej Inspekcji Sanitarnej w życiu obywateli.

Czytaj więcej