Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje: w dniach 09 - 12 czerwca 2020 materiał kliniczny do badań nie będzie przyjmowany.

UWAGA!!!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje:  w dniach 09 - 12 czerwca 2020 materiał kliniczny do badań nie będzie przyjmowany.

Przypominamy, że do odwołania w piątki materiał kliniczny nie jest przyjmowany.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31 maja 2020.

Tegoroczny Światowy Dzień bez Tytoniu poświęcony jest ochronie młodzieży przed strategiami stosowanymi przez przemysł tytoniowy.

Przez dziesięciolecia przemysł tytoniowy stosował skuteczne taktyki zachęcające młodzież do sięgania po wyroby tytoniowe i nikotynę.

Celem kampanii w 2020 roku jest m.in. obalenie mitów i uwrażliwienie na strategie stosowane przez przemysł tytoniowy, w szczególności kampanie marketingowe skierowane do młodzieży, np.: poprzez wprowadzanie nowych i nowatorskich produktów tytoniowych.

Czytaj więcej

Stanowisko Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w sprawie dezynfekowania pomieszczeń przedszkola przy pomocy ozonatorów w związku COVID-19.

Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny (NIZP-PZH), z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 akceptowalne jest dezynfekowanie pomieszczeń z wykorzystaniem generatorów ozonu, jednakże z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności. Jednocześnie NIZP-PZH podkreśla, że procesu ozonowania pomieszczeń nie należy rozważać jako jedynego działania mającego na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 i stosować takie działania jedynie w uzasadnionych przypadkach, np. w pomieszczeniach, w których przebywały osoby z potwierdzonym zachorowaniem naCOVID-19.

Czytaj więcej