Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Uroczyste otwarcie Wystawy Grzybów „Poznaj Grzyby – unikniesz zatrucia”.

W dniu 11 września 2019 r. o godz. 12.00 w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, przy ul. Żelaznej 79, odbyło się uroczyste otwarcie Wystawy Grzybów „Poznaj Grzyby – unikniesz zatrucia”.

Organizatorem wystawy są: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie oraz Lasy Państwowe. Patronat honorowy nad wystawą objął Główny Inspektor Sanitarny, Wojewoda Mazowiecki oraz Polskie Towarzystwo Mykologiczne.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”!

W dniu 4 września 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”, zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

Plecak, tornister – bezpieczeństwo ucznia.

Czym się kierować przy zakupie szkolnego tornistra? Jak wybrać idealny plecak szkolny? Jak prawidłowo spakować tornister? Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina o kilku najważniejszych zasadach.

Dyrektor szkoły ma obowiązek zapewnić uczniom możliwość pozostawienia podręczników w szkole, bez potrzeby codziennego ich noszenia a powinnością rodziców jest stała czujność nad właściwym spakowaniem tornistra dziecka, nie wspominając już o jego właściwym doborze podczas zakupów. Dobór i kupno właściwego plecaka / tornistra a następnie przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej

Wojewódzka inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020.

Dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w poniedziałek rano wziął udział w uroczystej wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej w Pruszkowie. W spotkaniu z uczniami, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli ponadto szef rządu - Premier Mateusz Morawiecki, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Stanisław Makuch.

Czytaj więcej