Aktualności

Archiwum aktualności

Nowe programy edukacyjne w woj. mazowieckim: „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?”

23 listopada 2017 odbyła się uroczysta inauguracja dwóch nowych programów edukacyjnych w województwie mazowieckim: „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?”. Szkolenie inauguracyjne odbyło się w Centrum Onkologii w Warszawie, a jego organizatorami byli Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie – Pani Maria Pawlak oraz Prezes Fundacji „Gwiazda Nadziei” – Pani Barbara Pepke. W szkoleniu uczestniczyli powiatowi koordynatorzy programów z ramienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz szkolni koordynatorzy i realizatorzy programów – łącznie 128 osób.

Czytaj więcej

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W tym roku już po raz dziesiąty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA), ustanowiony przez Komisję Europejską w 2008 roku.

Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Rzucania Palenia

16 LISTOPADA 2017 r.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada zawsze w trzeci czwartek listopada
i promuje zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia.

W tym dniu wszyscy palacze zachęcani są do tego, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia.

Czytaj więcej

Nowy portal Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że działa już nowa, odświeżona i uaktualniona odsłona portalu prowadzonego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny (NIZP-PZH) - Szczepienia.info.

 

Czytaj więcej