Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Spotkanie z seniorami w Przasnyszu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie - Oddział Promocji Zdrowia, jako służby zespolone Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przasnyszu - przedstawiciel oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami pt.: Aktywny Senior Plus, które odbyło się 29 września w Przasnyszu.

Czytaj więcej

Uroczystość w Pałacu Prezydenckim w ramach obchodów 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

26 września br. w Pałacu Prezydenta RP odbyła się uroczystość uświetniająca obchody 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Medale zostały przyznane za zasługi w działalności na rzecz ochrony i bezpieczeństwa zdrowia publicznego oraz za wieloletnią służbę w strukturach Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wśród wyróżnionych znaleźli się państwowi wojewódzcy inspektorzy sanitarni oraz pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. W spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył również dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Czytaj więcej

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny odznaczony odznaką honorową „ ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA”. Uroczystość w Kancelarii Premiera na okoliczność 100- lecia służb sanitarnych w Polsce.

24 września br. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otworzono wystawę „100-lecie służb sanitarnych” przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny. W trakcie uroczystości, którą zaszczycił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, wręczono odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA”. Wśród wyróżnionych znalazł się dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Czytaj więcej

Programy rządowe na rzecz polskiej wsi. Spotkanie w Ostrowi Mazowieckiej z udziałem MPWIS w Warszawie. Sprzedaż produktów spożywczych przez Koła Gospodyń Wiejskich – wskazania i rekomendacje Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w dniu 22 września 2019 r. uczestniczył w Ostrowi Mazowieckiej w spotkaniu z przedstawicielami Kół Gospodyń Wiejskich powiatu ostrowskiego, które odbyło się w ramach cyklu promocji rządowych programów wsparcia dla polskiej wsi. Udział w spotkaniu ze strony państwowej inspekcji sanitarnej wzięli również: Magdalena Kaczmarek, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej oraz Janusz Salwa Kierownik Oddziału Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków WSSE w Warszawie.

Czytaj więcej

Programy rządowe na rzecz polskiej wsi. Spotkanie w Pułtusku z udziałem Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Sprzedaż produktów spożywczych przez Koła Gospodyń Wiejskich –wskazania i rekomendacje Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwem Środowiska realizuje w Polsce wydarzenie „Programy rządowe na rzecz polskiej wsi”, w ramach którego odbywają się cykliczne spotkania dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w dniu 9 września 2019 r. wziął udział w uroczystej inauguracji tych spotkań na Mazowszu - w Pułtusku, w którym uczestniczyli przedstawiciele wspomnianych resortów na czele z Ministrem Środowiska, Henrykiem Kowalczykiem. W swoim wystąpieniu Minister Kowalczyk zaprezentował wsparcie resortu środowiska dla mieszkańców terenów wiejskich.

Czytaj więcej