Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Rusza Serwis kąpieliskowy 2019

Wkrótce wakacje, ale upalna pogoda od kilku dni zachęca do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. Rusza Serwis Kąpieliskowy 2019 na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Niech to będą bezpieczne wakacje!

Czytaj więcej

7 czerwca 2019 – Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, które odbyło się 15 grudnia 2018 roku, przyjęło rezolucję o ustanowieniu 7 czerwca Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku Światowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności będzie obchodzony po raz pierwszy.

Czytaj więcej

Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Leśne inspiracje”

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie organizuje konkurs fotograficzny, którego tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego, poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku.

Czytaj więcej

31 maja 2019 - Światowy Dzień bez Tytoniu

„Tytoń a zdrowe płuca” to hasło Światowego Dnia bez Tytoniu

 

Corocznie 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Obecna kampania jest wyjątkową okazją do zwrócenia uwagi na kwestię negatywnych skutków czynnego i biernego palenia tytoniu oraz nakłonienia do zaprzestania używania wyrobów tytoniowych w jakiejkolwiek formie. W tym dniu zachęcamy do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na świecie.

Czytaj więcej

Podsumowanie sezonu epidemicznego grypy 2018/2019 w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia podsumowanie sezonu grypowego w województwie mazowieckim, zwyczajowo określane w okresie od 1 września do 31 marca następnego roku.

Na całym Mazowszu w tegorocznym sezonie grypowym, w okresie od 1 września
2018 r. do 31 marca 2019 r. zarejestrowano w sumie 636 824 przypadki
zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W ubiegłym sezonie w tym samym okresie odnotowaliśmy dużo więcej przypadków: 818 654. Łącznie w tegorocznym sezonie 1 732 osób trafiło do szpitala z powodu grypy i zachorowań grypopodobnych, przy czym najwięcej w lutym 2019 r., średnio ponad 120 w każdym tygodniu. W większości pacjenci mieli objawy ze strony układu oddechowego.

Czytaj więcej