Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Brak przyjęć prób żywności i wody do badań laboratoryjnych od klientów indywidualnych.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, w trosce o ograniczenie możliwości szerzenia zakażania wirusem SARS-CoV-2, od dnia 16.03.2020 próbki żywności i wody od klientów indywidualnych nie będą przyjmowane do badań.

Czytaj więcej

Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia COVID - 19 w województwie mazowieckim.

Wojewoda Mazowiecki i Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują:

Został potwierdzony kolejny przypadek wystąpienia wirusa COVID-19 w Polsce. Przypadek zachorowania został stwierdzony w województwie mazowieckim. Obecnie działania prowadzi Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. Warszawie w porozumieniu z Mazowieckim Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

Czytaj więcej

Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Kraków na stacji Warszawa Centralna_uzupełnienie.

Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują, co następuje:

Podróżny został zlokalizowany. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w m.st. Warszawie zostali wezwani na teren Dworca Warszawa Centralna i przeprowadzili wywiad epidemiologiczny z podróżnym i towarzyszącą mu w podróży osobą.

Czytaj więcej

Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Kraków na stacji Warszawa Centralna.

Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują, co następuje:

W piątek, 6 marca br. na stacji kolejowej Warszawa Centralna miała miejsce interwencja służb na wniosek podróżnego, który zaobserwował złe samopoczucie współpasażera pociągu Express InterCity Premium 8300 relacji Kołobrzeg - Warszawa - Kraków.

Czytaj więcej

Przygotowanie służb do zapewnienia bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.

10 lutego br. rozpocznie się długo wyczekiwana przerwa zimowa dla uczniów z województwa mazowieckiego. Dla służb i inspekcji z Mazowsza to okres wytężonej pracy. Przez cały okres trwającego zimowiska będą one dbać o bezpieczeństwo uczniów oraz turystów przebywających w województwie mazowieckim. 

Czytaj więcej