Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Bezpieczne wakacje 2020 w cieniu wciąż trwającej epidemii koronawirusa.

Dziś zakończył się nietypowy rok szkolny i rozpoczęły się wakacje. Nietypowy, ponieważ zajęcia w szkole skończyły się praktycznie w marcu a nauka zdalna była wyzwaniem dla całej społeczności szkolnej – uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Dla wielu osób wakacje 2020 będą inne niż dotychczas. Wszystko za sprawą nadal trwającej epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Obecna sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała, że zorganizowany wypoczynek letni dzieci i młodzieży w 2020 r. będzie mógł się odbyć przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych.

Czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie dr Wojciecha Żabickiego – wieloletniego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Dr n. med. Krzysztof Skórczewski, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Dyrektor WSSE w Warszawie wraz z obecnymi i dawnymi pracownikami stacji pożegnali podczas wczorajszej ceremonii pogrzebowej w Aninie zmarłego w dniu 12 czerwca 2020 r. dr Wojciecha Żabickiego -  wieloletniego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Czytaj więcej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje: w dniach 09 - 12 czerwca 2020 materiał kliniczny do badań nie będzie przyjmowany.

UWAGA!!!

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje:  w dniach 09 - 12 czerwca 2020 materiał kliniczny do badań nie będzie przyjmowany.

Przypominamy, że do odwołania w piątki materiał kliniczny nie jest przyjmowany.

Czytaj więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU – 31 maja 2020.

Tegoroczny Światowy Dzień bez Tytoniu poświęcony jest ochronie młodzieży przed strategiami stosowanymi przez przemysł tytoniowy.

Przez dziesięciolecia przemysł tytoniowy stosował skuteczne taktyki zachęcające młodzież do sięgania po wyroby tytoniowe i nikotynę.

Celem kampanii w 2020 roku jest m.in. obalenie mitów i uwrażliwienie na strategie stosowane przez przemysł tytoniowy, w szczególności kampanie marketingowe skierowane do młodzieży, np.: poprzez wprowadzanie nowych i nowatorskich produktów tytoniowych.

Czytaj więcej