Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Aktualizacja – Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r. – Koronawirus SARS-CoV-2.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przedstawia informacje dotyczące wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. 

Więcej pod linkiem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/aktualizacja-wytyczne-przeciwepidemiczne-glownego-inspektora-sanitarnego-z-dnia-4-maja-2020-r-koronawirus-sars-cov-2/

 

(jn)

Czytaj więcej

Wytyczne dla placówek opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego.

W związku z uruchamianiem od 06.05.2020 r. części placówek opieki dla dzieci Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowały wytyczne dla placówek opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego, szczegóły w linkach poniżej:

Czytaj więcej

Zagrożenie COVID-19 – informacja dla rolników, plantatorów.

Osoby chore i wykazujące objawy chorobowe nie mogą pracować w zakładach spożywczych, dotyczy to również rolników i ich rodzin. Wynika to zarówno z ogólnych wymagań higienicznych przy produkcji żywności, jak również z aktualnego zagrożenia Covid-19. Dlatego też konieczne jest unikanie bliskiego kontaktu z każdą osobą, która ma objawy chorobowe ze strony układu oddechowego (kichanie, kaszel).

Czytaj więcej

Współpraca Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie z mobilnym laboratorium diagnostycznym Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych RP w zakresie walki z epidemią koronawirusa w województwie mazowieckim.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną dotyczącą zachorowań na COVID-19 w województwie mazowieckim, na wniosek Wojewody Mazowieckiego, w okresie od 20 marca do 19 maja, baza diagnostyczna Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie została wsparta przez mobilne laboratorium diagnostyczne Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytaj więcej