Aktualności

Archiwum aktualności

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia tradycyjnie już, od 1988 roku, obchodzimy jako Światowy Dzień AIDS. Jest to okazja do przesłania znaku solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także przypomnienia sobie zasad profilaktyki dotyczącej HIV.

Czytaj więcej

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Antybiotykooporność jest zagrożeniem dla zdrowia i życia nas wszystkich. Skuteczność antybiotyków, a więc możliwość leczenia zakażeń i chorób bakteryjnych zależy od rozsądnego ich stosowania.

Czytaj więcej

17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten ma ponad 30 letnią tradycję.

Czytaj więcej

Mazowiecka Regionalna Konferencja Rad Rodziców

27 października w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, przy ul. Kawęczyńskiej 36 odbyła się Konferencja skierowana do przedstawicieli rad rodziców z województwa mazowieckiego.    

Czytaj więcej

Konferencja pt.: „Dopalacze – dlaczego są aż tak niebezpieczne? W pogoni za zmianami”

W dniu 8 listopada 2016 r. odbyła się konferencja pt.: „Dopalacze – dlaczego są aż tak niebezpieczne? W pogoni za zmianami”, której organizatorem był Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz we współpracy z Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym w Warszawie Marią Pawlak. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Czytaj więcej