Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

1 października -Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy.

1 października br. przypada Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy, ustanowiony w celu jak najszerszego edukowania Polaków w zakresie korzyści, jakie niesie ze sobą szczepienie ochronne przeciwko grypie. Wpisując się w obchody tego dnia i widząc potrzebę popularyzowania prozdrowotnych postaw wśród pracowników służby zdrowia, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie rekomenduje szczepienia przeciw grypie poprzez wydarzenie organizowane w pierwszych dniach października w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

Czytaj więcej

Wywiad z Głównym Inspektorem Sanitarnym

Wywiad z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem pod tytułem "Będziemy ściśle współpracować z Inspekcją Bezpieczeństwa Żywności".

Czytaj więcej

Wystawa grzybów: „POZNAJ GRZYBY – UNIKNIESZ ZATRUCIA”

W dniu 12 września 2018 r. o godz. 12.00 w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie na ul. Nowogrodzkiej 82 zostanie otwarta Wystawa Grzybów.

Organizatorem wystawy są: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie oraz Lasy Państwowe. Patronat medialny – Radio Plus Warszawa.

Czytaj więcej

Spotkanie mazowieckich służb sanitarnych

W dniach 5-6 września br. w miejscowości Turno-Brzeźce k/ Białobrzegów nad Pilicą odbyło się spotkanie Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie z Inspektorami powiatowych inspekcji sanitarnych z terenu województwa mazowieckiego. Tematem przewodnim narady było podsumowanie sezonu letniego na Mazowszu i podejmowanych w tym okresie działań inspekcji. W pierwszym dniu narady wziął udział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera.

Czytaj więcej

Konferencja naukowo-szkoleniowa „ Szczepienia Ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych”

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w sobotę, 29 września 2018 roku, w Instytucie Matki i Dziecka, przy ulicy Kasprzaka 17 a w Warszawie odbędzie się konferencja naukowo-szkoleniowa „ Szczepienia Ochronne – jak zachęcić nieprzekonanych”

 

Link do zaproszenia poniżej:

http://www.imid.med.pl/pl/aktualnosci/konferencja-szczepienia-ochronne-jak-zachecic-nieprzekonanych

Czytaj więcej