Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Światowy Dzień Gruźlicy - 24 marca 2018 r.

„Przewodnicy do świata wolnego od gruźlicy” to przesłanie tegorocznego Światowego Dnia Gruźlicy. 26 marca br. w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie odbyło się spotkanie pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego, podczas którego zaprezentowano aktualną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zachorowań na gruźlicę w Polsce, Europie i na świecie.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj: http://www.igichp.edu.pl/

Czytaj więcej

Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: Substancje niebezpieczne pod kontrolą

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje o rozpoczynającej w kwietniu 2018r., kampanii informacyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy z cyklu

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: Substancje niebezpieczne pod kontrolą",która realizowana będzie w latach 2018-2019.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Zdrowia 7 kwietnia 2018 r.

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018 r.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, sprzyja mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.

Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest: Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.

Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Zdrowie dla wszystkich” (Health For All).

Czytaj więcej

EDUKACJA DLA ZDROWIA. Konferencja merytoryczna dla środowisk szkolnych.

Podczas warszawskiej konferencji „Edukacja dla zdrowia” (20 marca) rozmawiano m.in. o zdrowym żywieniu w szkole, problemie przeciążonych tornistrów oraz programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej

SpoKREWnieni służbą – zbiórka krwi w MUW

We wtorek 20 marca 2018 r. od godz. 9.00 do 14.00 na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5 odbywać się będzie akcja oddawania krwi. Patronat honorowy nad akcją SpoKREWnieni służbą, która organizowana jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Czytaj więcej