Aktualności

Archiwum aktualności

Międzynarodowy Dzień Herbaty.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Ten popularny napar zawiera tyle związków działających korzystnie na nasz organizm, że to właśnie filiżankami herbaty powinno się wznosić toasty „na zdrowie”!

Czytaj więcej

Szczepienia lekarzy przeciw pneumokokom – akcja Naczelnej Izby Lekarskiej z udziałem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie

Dziś od rana w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej odbywają się dobrowolne publiczne szczepienia ochronne lekarzy, które zapowiedział i zainicjował Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Maciej Hamankiewicz.

Czytaj więcej

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia tradycyjnie już, od 1988 roku, obchodzimy jako Światowy Dzień AIDS. Jest to okazja do przesłania znaku solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także przypomnienia sobie zasad profilaktyki dotyczącej HIV.

Czytaj więcej

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Antybiotykooporność jest zagrożeniem dla zdrowia i życia nas wszystkich. Skuteczność antybiotyków, a więc możliwość leczenia zakażeń i chorób bakteryjnych zależy od rozsądnego ich stosowania.

Czytaj więcej

17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w trzeci czwartek listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten ma ponad 30 letnią tradycję.

Czytaj więcej