Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Konferencja nt. profilaktyki i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Profilaktyka i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim”, zorganizowana z inicjatywy Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w Województwie Mazowieckim*.

Czytaj więcej

Światowy Dzień AIDS.

Światowy Dzień AIDS (ang. World AIDS Day) obchodzimy corocznie 1 grudnia. Dzień ten, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku, ma przypominać nam o epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat.

Czytaj więcej

Konferencja jubileuszowa „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”.

W dniach 26-27 listopada 2018 r. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie wraz z państwowymi powiatowymi inspektorami sanitarnymi województwa mazowieckiego uczestniczył w 25. jubileuszowej konferencji pn. "Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie". Dwudniowe spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu podmiotów pracujących na rzecz ludzi zmagających się z problemem zakażenia HIV otworzyła sesja poświęcona podsumowaniu współpracy Krajowego Centrum ds. AIDS z Państwową Inspekcją Sanitarną w realizowaniu Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

Czytaj więcej

„Better Training for Safer Food” – warsztaty merytoryczne Komisji Europejskiej.

W dniach 20-23 listopada 2018 r. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie wraz z pracownikiem Oddziału Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności, Żywienia i Kosmetyków WSSE w Warszawie uczestniczył w merytorycznym szkoleniu z cyklu Better Training for Safer Food pt. „Preparedness and Management of Food-borne Outbreaks”, organizowanym przez Komisję Europejską w Barcelonie.

Czytaj więcej

Kolejna odsłona kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem: #mamczasrozmawiac.

W piątek 23 listopada ruszyła kolejna odsłona kampanii Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem: #mamczasrozmawiac (https://mamczasrozmawiac.aids.gov.pl/). Kampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać” pokazuje, że rozmowa na temat HIV i testowania jest normalnym i naturalnym sposobem dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz elementem edukacji zdrowotnej w rodzinie.

Czytaj więcej