Aktualności

Archiwum aktualności

Sytuacja epidemiologiczna rozprzestrzeniania się w woj. mazowieckim szczepów bakterii Klebsiella Pneumoniae wytwarzających karbapenemazy typu NDM (KP New Delhi)

W odpowiedzi na doniesienia mediów nt. „epidemii antybiotykoopornej bakterii Klebsiella Pneumoniae New Delhi (KP NDM) w szpitalach na Mazowszu” Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, co następuje:

Sytuacja epidemiologiczna w mazowieckich szpitalach jest na bieżąco monitorowana przez zespoły kontroli zakażeń szpitalnych poszczególnych placówek medycznych oraz przez służby sanitarne powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Czytaj więcej

Bezpieczne ferie.

W związku z rozpoczynającymi się w województwie mazowieckim feriami zimowymi, przedstawiamy kilka zasad dotyczących bezpiecznego wypoczynku. Życzymy udanych ferii!

Czytaj więcej

Nowa kampania GIS pt.: „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość”.

Jakie są negatywne skutki korzystania z używek? Odpowiedzi na to pytanie można odnaleźć w nowej, ogólnopolskiej kampanii Głównego Inspektoratu Sanitarnego pt.: „Melanż. Oczekiwania vs. rzeczywistość".

Czytaj więcej

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Światowy Dzień Walki z Rakiem odbywa się, co roku w dniu 4 lutego.
W tym roku Międzynarodowa Unia do Walki z Rakiem podkreśla ważność aktywności fizycznej w walce z nowotworami.

 

Czytaj więcej

Kontrola CBA

Informacja Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie w związku z dzisiejszymi doniesieniami medialnymi dot. ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego w sprawie umów zleceń pracowników WSSE w Warszawie.

Czytaj więcej