Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Leśne inspiracje”

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie organizuje konkurs fotograficzny, którego tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego, poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół gimnazjalnych z klas II i uczniowie szkół podstawowych z klas VII w roku szkolnym 2017/2018.

Czytaj więcej

Zapobieganie zakażeniom szpitalnym – konferencja merytoryczna dla środowisk medycznych w MUW z udziałem PWIS w Warszawie.

16 maja 2018 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problematyce profilaktyki zakażeń szpitalnych. Organizatorami spotkania byli Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne.

Czytaj więcej

Szczepienia przeciw meningokokom typu C

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w placówkach POZ na terenie woj. mazowieckiego można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko meningokokom typu C.
Akcja szczepień prowadzona będzie w do 31 maja 2018 r.

Osoby zainteresowane powinny kontaktować się ze swoimi przychodniami, informacji udzielają także właściwe powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Czytaj więcej