Aktualności

Archiwum aktualności

Bezpieczne ferie 2018

Mazowsze rozpoczyna ferie zimowe. Mamy nadzieję, że czas wolny od zajęć szkolnych będzie spędzony przez dzieci i młodzież zdrowo oraz bezpiecznie. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podaje garść przydatnych informacji, które warto zapamiętać i stosować wedle potrzeby:

Czytaj więcej

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia tradycyjnie już, od 1988 roku, obchodzimy jako Światowy Dzień AIDS. Jest to okazja do przesłania znaku solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także przypomnienia sobie zasad profilaktyki dotyczącej HIV.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie oraz powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne na terenie województwa mazowieckiego w tym roku również aktywnie włączają się w obchody tego dnia.

Czytaj więcej

Nowe programy edukacyjne w woj. mazowieckim: „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?”

23 listopada 2017 odbyła się uroczysta inauguracja dwóch nowych programów edukacyjnych w województwie mazowieckim: „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?”. Szkolenie inauguracyjne odbyło się w Centrum Onkologii w Warszawie, a jego organizatorami byli Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie – Pani Maria Pawlak oraz Prezes Fundacji „Gwiazda Nadziei” – Pani Barbara Pepke. W szkoleniu uczestniczyli powiatowi koordynatorzy programów z ramienia Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz szkolni koordynatorzy i realizatorzy programów – łącznie 128 osób.

Czytaj więcej

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W tym roku już po raz dziesiąty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA), ustanowiony przez Komisję Europejską w 2008 roku.

Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności.

Czytaj więcej