Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Wojewódzki konkurs fotograficzny pt. „Leśne inspiracje”

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie organizuje konkurs fotograficzny, którego tematem jest ukazanie piękna lasu i runa leśnego, poprzez wykonanie fotografii grzyba/grzybów w ich naturalnym środowisku.

Adresatami konkursu są uczniowie szkół gimnazjalnych z klas II i uczniowie szkół podstawowych z klas VII w roku szkolnym 2017/2018.

Czytaj więcej

Zapobieganie zakażeniom szpitalnym – konferencja merytoryczna dla środowisk medycznych w MUW z udziałem PWIS w Warszawie.

16 maja 2018 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona problematyce profilaktyki zakażeń szpitalnych. Organizatorami spotkania byli Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne.

Czytaj więcej

Szczepienia przeciw meningokokom typu C

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w placówkach POZ na terenie woj. mazowieckiego można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko meningokokom typu C.
Akcja szczepień prowadzona będzie w do 31 maja 2018 r.

Osoby zainteresowane powinny kontaktować się ze swoimi przychodniami, informacji udzielają także właściwe powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Czytaj więcej

Światowy Dzień Gruźlicy - 24 marca 2018 r.

„Przewodnicy do świata wolnego od gruźlicy” to przesłanie tegorocznego Światowego Dnia Gruźlicy. 26 marca br. w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie odbyło się spotkanie pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego, podczas którego zaprezentowano aktualną sytuację epidemiologiczną dotyczącą zachorowań na gruźlicę w Polsce, Europie i na świecie.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo tutaj: http://www.igichp.edu.pl/

Czytaj więcej

Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: Substancje niebezpieczne pod kontrolą

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje o rozpoczynającej w kwietniu 2018r., kampanii informacyjnej Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy z cyklu

„Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: Substancje niebezpieczne pod kontrolą",która realizowana będzie w latach 2018-2019.

Czytaj więcej