Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „LEŚNE INSPIRACJE” Rok szkolny 2017/2018

W dniu 6 września 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu fotograficznego pod hasłem „Leśne inspiracje”, zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

Plakat - zaproszenie na XVI Wielkie Grzybobranie - Zbiórka 9 września 2018r o godzinie 10:00 na Placu Targowym przy ulicy Tadeusza Kościuszki w Długosiodle

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie uprzejmie zaprasza 9 września 2018 r. na imprezę plenerową pt. „XVI Wielkie Grzybobranie” w Długosiodle.

 

Organizatorami wydarzenia są Lasy Państwowe – wieloletni współorganizator wystawy grzybów „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia” oraz Gmina Długosiodło i Nadleśnictwo Wyszków.

Imprezie towarzyszą:

- stoisko edukacyjne WSSE w Warszawie;

- stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

LEGIONELOZA – informacja dla podróżujących.

Trwają wakacje. Okres urlopowy nie powinien być jednak czasem wolnym od zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie w ślad za Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego przedstawia informacje na temat legionelozy, choroby, którą można się zakazić podczas wakacyjnych podróży.

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje 2018

Z końcem tygodnia rozpoczynają się wakacje. Mamy nadzieję, że czas wolny od zajęć szkolnych będzie spędzony przez dzieci i młodzież zdrowo oraz bezpiecznie. Nad tym będą czuwały służby sanitarne woj. mazowieckiego. Inspektorzy sanitarni na bieżąco sprawdzają warunki sanitarno-higieniczne w placówkach wypoczynku w zakresie zakwaterowania, utrzymania higieny osobistej, prowadzenia zdrowego żywienia, zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz organizacji opieki medycznej.

Czytaj więcej