Aktualności

Archiwum aktualności

Finał Wojewódzki 27. Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Dnia 9 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki. Scena Teatralna
im. A. Meżeryckiego przy ulicy Świrskiego 31 w Siedlcach odbył się 27. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami Festiwalu są: Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
w Warszawie – Pani Maria Pawlak oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach – Pani Jolanta Kowalska. Współorganizatorem Festiwalu jest Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Czytaj więcej

Catering dietetyczny - wyniki kontroli firm

 

W związku z informacjami przekazanymi przez tvn24bis.pl w dniu 1 czerwca 2017 r. w artykule „Dieta pudełkowa hitem, na który trzeba uważać.

Czytaj więcej

6 czerwca 2017 – Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach

Obecnie szkodniki to nie tylko myszy, szczury czy pluskwy, ale to także zwierzęta konfliktowe, które wkraczają coraz częściej do miast np.: dziki.

Wiedza na temat właściwych zachowań to podstawowe narzędzie radzenia sobie z występującymi problemami.

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach ustanowiony przez WHO i kilka organizacji zrzeszających dezynsektorów z różnych kontynentów.

Czytaj więcej

"31 maja 2017 - Światowy Dzień bez Tytoniu"

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tegoroczne obchody przebiegać będą pod hasłem: „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”. W dniu tym WHO wzywa państwa do niezwłocznego podjęcia działań ograniczających użycie tytoniu w celu zmniejszenia przedwczesnej umieralności z powodu chorób niezakaźnych.

Czytaj więcej

WZW typu A

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że:

W okresie od 1 stycznia do 15 maja b.r. na terenie województwa mazowieckiego
odnotowano ogółem 21 zachorowań na wzw typu A. Ustalono, że 20 przypadków było z terenu Warszawy oraz 1 z terenu powiatu pruszkowskiego.

Czytaj więcej