Aktualności

Archiwum aktualności

EDUKACJA DLA ZDROWIA. Konferencja merytoryczna dla środowisk szkolnych.

Podczas warszawskiej konferencji „Edukacja dla zdrowia” (20 marca) rozmawiano m.in. o zdrowym żywieniu w szkole, problemie przeciążonych tornistrów oraz programie „Szkoła Promująca Zdrowie”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Czytaj więcej

SpoKREWnieni służbą – zbiórka krwi w MUW

We wtorek 20 marca 2018 r. od godz. 9.00 do 14.00 na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5 odbywać się będzie akcja oddawania krwi. Patronat honorowy nad akcją SpoKREWnieni służbą, która organizowana jest w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Czytaj więcej

WIOSNA BEZ PNEUMOKOKÓW. Zaszczep za darmo przeciw pneumokokom.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło akcję darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. rodzice dzieci z roczników 2013-2016 mogą bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. To szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez bakterię Streptococcus pneumoniae. Warunkiem jest zakwalifikowanie dziecka do szczepienia przez lekarza do 20 kwietnia 2018 r.!

Czytaj więcej

Wizyty w solariach tylko dla pełnoletnich

Nowa ustawa regulująca korzystanie z solariów już obowiązuje. Nawet 50 tys. zł kary może zapłacić właściciel salonu z lampami UV za oferowanie usługi nieletniemu. Kontrole Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzą respektowanie nowego prawa.

Czytaj więcej

Deklaracja współpracy GIS i MEN

Dnia 17 stycznia 2018 r. Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska oraz Główny Inspektor Sanitarny Pan Marek Posobkiewicz podpisali Deklarację o współpracy na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej