Aktualności

Archiwum aktualności

6 czerwca 2017 – Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach

Obecnie szkodniki to nie tylko myszy, szczury czy pluskwy, ale to także zwierzęta konfliktowe, które wkraczają coraz częściej do miast np.: dziki.

Wiedza na temat właściwych zachowań to podstawowe narzędzie radzenia sobie z występującymi problemami.

Dziś Światowy Dzień Wiedzy o Szkodnikach ustanowiony przez WHO i kilka organizacji zrzeszających dezynsektorów z różnych kontynentów.

Czytaj więcej

"31 maja 2017 - Światowy Dzień bez Tytoniu"

31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tegoroczne obchody przebiegać będą pod hasłem: „Tytoń – zagrożenie dla rozwoju”. W dniu tym WHO wzywa państwa do niezwłocznego podjęcia działań ograniczających użycie tytoniu w celu zmniejszenia przedwczesnej umieralności z powodu chorób niezakaźnych.

Czytaj więcej

WZW typu A

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że:

W okresie od 1 stycznia do 15 maja b.r. na terenie województwa mazowieckiego
odnotowano ogółem 21 zachorowań na wzw typu A. Ustalono, że 20 przypadków było z terenu Warszawy oraz 1 z terenu powiatu pruszkowskiego.

Czytaj więcej

Konferencja pt.: „Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja – porozmawiajmy o niej”

W dniu 10 maja 2017 r. odbyła się konferencja pt.: „Światowy Dzień Zdrowia 2017. Depresja – porozmawiajmy o niej”, której głównym organizatorem był Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie Pani Maria Pawlak oraz Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Higienicznego. Honorowy patronat nad konferencją objął Wojewoda Mazowiecki Pan Zdzisław Sipiera.

Czytaj więcej

Europejski Tydzień Szczepień

Od 24 do 30 kwietnia 2017 r. obchodzimy – już po raz XI – Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana na poziomie lokalnym przez poszczególne państwa, a także przez organizacje międzynarodowe i pozarządowe oraz inne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia.

Celem Tygodnia Szczepień w Polsce jest podkreślanie roli szczepień – powszechnych i indywidualnych – poprzez: zwiększanie świadomości potrzeby i prawa każdego dziecka do ochrony przed chorobami, którym można zapobiegać za pomocą szczepień ochronnych; zwracanie szczególnej uwagi na szczepienie pacjentów z grup wysokiego ryzyka.

 

Więcej informacji na temat obchodów Europejskiego Tygodnia Szczepień można znaleźć na stronie WHO (http://www.euro.who.int/eiw)

i na stronie GIS:

http://gis.gov.pl/o-nas/aktualnosci/511-tydzien

(jn)

Czytaj więcej