Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

LEGIONELOZA – informacja dla podróżujących.

Trwają wakacje. Okres urlopowy nie powinien być jednak czasem wolnym od zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie w ślad za Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego przedstawia informacje na temat legionelozy, choroby, którą można się zakazić podczas wakacyjnych podróży.

Czytaj więcej

Bezpieczne wakacje 2018

Z końcem tygodnia rozpoczynają się wakacje. Mamy nadzieję, że czas wolny od zajęć szkolnych będzie spędzony przez dzieci i młodzież zdrowo oraz bezpiecznie. Nad tym będą czuwały służby sanitarne woj. mazowieckiego. Inspektorzy sanitarni na bieżąco sprawdzają warunki sanitarno-higieniczne w placówkach wypoczynku w zakresie zakwaterowania, utrzymania higieny osobistej, prowadzenia zdrowego żywienia, zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz organizacji opieki medycznej.

Czytaj więcej

Rusza Serwis kąpieliskowy 2018

Wkrótce wakacje, ale bardzo ciepła pogoda od kilku tygodni zachęca do poszukiwania ochłody w kąpieli wodnej. Rusza Serwis Kąpieliskowy 2018 na stronach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Niech to będą bezpieczne wakacje!

Czytaj więcej

28. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu ph. „Zamiast grać na komputerze, zdrowiej jeździć na rowerze”

7 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego na Scenie Teatralnej w Siedlcach odbył się 28. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami Festiwalu byli: Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie – Pani Maria Pawlak oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach – Pani Joanna Like.

Czytaj więcej