Przejdź do treści

Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Kraków na stacji Warszawa Centralna.

Zdarzenie z udziałem pociągu PKP Intercity relacji Kołobrzeg – Kraków na stacji Warszawa Centralna.

Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują, co następuje:

W piątek, 6 marca br. na stacji kolejowej Warszawa Centralna miała miejsce interwencja służb na wniosek podróżnego, który zaobserwował złe samopoczucie współpasażera pociągu Express InterCity Premium 8300 relacji Kołobrzeg - Warszawa - Kraków.

W związku z sytuacją właściwe służby wykonały czynności identyfikacyjne pasażerów mających ewentualny kontakt z podróżnymi, co do których zachodzi podejrzenie zakażenia wirusem COVID-19 i którzy opuścili skład pociągu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w m.st. Warszawie zastosuje procedurę nadzoru epidemiologicznego wobec osób podróżujących w wagonach 1-3.

PKP Intercity uzgodniło z zarządcą infrastruktury przejazd pociągu do następnej stacji, tj. Warszawa Zachodnia, gdzie został wysłany pojazd zastępczy a wszystkich podróżnych przesadzono przy jednym peronie z jednej jednostki do drugiej. Pociąg z pasażerami odjechał o godzinie 14.02 z łącznym opóźnieniem 140 minut. Pojazd, w którym miała miejsce interwencja funkcjonariuszy ze stacji Warszawa Zachodnia zjechał na stację postojową PKP Intercity, gdzie zostanie poddany dezynfekcji.

Podróżny został zlokalizowany i obecnie znajduje się pod opieką powiatowych służb sanitarnych.

(MUW; jn)

Wróć