Przejdź do treści

#ZasadźSięNaZdrowie – akcja sadzenia lasu.

#ZasadźSięNaZdrowie – akcja sadzenia lasu.

#ZasadźSięNaZdrowie to hasło akcji zainaugurowanej podpisaniem porozumienia o współpracy przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.
Dziś w miejscowości Rybienku koło Wyszkowa pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie i Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie wezmą udział we wspólnej akcji sadzenia drzew i krzewów na terenie leśnym zarządzanym przez Lasy Państwowe.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Wspólnym mianownikiem łączącym obie instytucje jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Akcja pod hasłem #ZasadźSięNaZdrowie  odbędzie się w całej Polsce na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Zaplanowano posadzenie 16 000 sadzonek drzew i krzewów gatunków rodzimych, co ma symbolizować zaangażowanie wszystkich pracowników służb sanitarnych.

Las to miejsce relaksu, zarówno fizycznego i psychicznego, odprężenia oraz odpoczynku. Z kolei ludzie, którzy mają dostęp do terenów zielonych, są na ogół zdrowsi. Regularny kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na zdrowie, sprzyja rozwijaniu zdrowego stylu życia, a także kształtowaniu innych czynników prowadzących do poprawy i zachowania jakości życia ludzi. Rosnące zainteresowanie prozdrowotnymi właściwościami lasu sprzyja podejmowaniu działań na rzecz promocji leczniczych walorów lasu. Dlatego też w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie ludzi celem jest zachęcenie do postrzegania lasu jako środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Więcej w tej sprawie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod linkiem:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/glowny-inspektorat-sanitarny-i-lasy-panstwowe-rozpoczynaja-wspolna-akcje-zasadzsienazdrowie/

(GIS)

Wróć