Przejdź do treści

Wytyczne GIS dla szkół od 1 września 2020 r.

Wytyczne GIS dla szkół od 1 września 2020 r.

Od 1 września rusza nowy rok szkolny 2020/2021, a wraz z nim uczniowie wracają do szkół i stacjonarnego systemu nauczania. Dla zapewnienia bezpieczeństwa tych zajęć w czasie pandemii Minister Edukacji Narodowej, Minister Zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny rekomendują elastyczne modele kształcenia (tradycyjny-stacjonarny, mieszany-hybrydowy oraz zdalny), które będą uzależnione od lokalnej sytuacji epidemiologicznej. Aby pomóc szkołom w organizacji nowego roku szkolnego Główny Inspektor Sanitarny wydał wytyczne, na podstawie których dyrektorzy mogą już przygotowywać wewnętrzne regulaminy lub procedury funkcjonowania szkoły i placówki w czasie epidemii.
Wytyczne zawierają zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć w szkole, wydawaniem posiłków, higieną, czyszczeniem, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni, postępowaniem w przypadku podejrzenia zakażenia u uczniów i pracowników szkoły.

Więcej informacji w poniższych linkach:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/bezpieczny-powrot-do-szkol-wytyczne-men-mz-i-gis-dla-publicznych-i-niepublicznych-szkol-i-placowek-od-1-wrzesnia-2020-r/

oraz

https://gis.gov.pl/bez-kategorii/jak-bedzie-wygladalo-ksztalcenie-w-szkolach-od-1-wrzesnia-br/

 

Wróć