Przejdź do treści

Spotkanie z seniorami w Przasnyszu.

Spotkanie z seniorami w Przasnyszu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie - Oddział Promocji Zdrowia, jako służby zespolone Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przasnyszu - przedstawiciel oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami pt.: Aktywny Senior Plus, które odbyło się 29 września w Przasnyszu.

Organizatorami spotkania było Starostwo Powiatowe w Przasnyszu i Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczył także między innymi: Premier Mateusz Morawiecki, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski, Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Kazimierz Kuberski oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera.

Na stoisku edukacyjnym mazowieckiej Państwowej Inspekcji Sanitarnej promowano zasady bezpiecznego grzybobrania oraz rozpoznawania grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących. Dużym zainteresowaniem wśród seniorów cieszyła się także tematyka uzależnień i zasad zdrowego stylu życia.

(PZ)

Wróć