Przejdź do treści

ŚDM - DNI DIECEZJALNE 20-25 lipca 2016 r. – pielgrzymi już goszczą na Mazowszu.

ŚDM - DNI DIECEZJALNE 20-25 lipca 2016 r. – pielgrzymi już goszczą na Mazowszu.

Od wczorajszego poranka do polskich domów na Mazowszu trafiają pielgrzymi z całego świata, którzy przybywają do Polski na Światowe Dni Młodzieży. W naszym województwie spędzą kilka najbliższych dni, a potem ruszą do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Mazowiecka Inspekcja Sanitarna cały czas sprawuje podwyższony nadzór nad bezpieczeństwem zdrowotnym zarówno pielgrzymów, jak i mieszkańców goszczących przybyszów.
Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie, w oparciu o poranne meldunki spływające ze wszystkich powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych informuje, że na terenie Mazowsza w dniu 20 lipca br. nie wystąpiły dotychczas żadne zdarzenia / zagrożenia, które miałyby bezpośredni związek z pobytem pielgrzymów oraz ich udziałem w Dniach Diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży. Nie odnotowano zdarzeń i zagrożeń mających bezpośredni związek z bezpieczeństwem sanitarno-epidemiologicznym.
Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni w zakresie swoich właściwości prowadzą we wszystkich miejscach, gdzie przebywają pielgrzymi, stały bieżący nadzór m.in. nad bezpieczeństwem żywności z uwzględnieniem wzmożonych kontroli w punktach gastronomicznych i sklepach, sprawdzając okres ważności produktów spożywczych. Szczególną wagę przywiązujemy do wykrywania przeterminowanej żywności, którą nieuczciwi sprzedawcy mogą wystawiać na półki sklepowe, korzystając z dużego napływu klientów.
Wszystkie powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne z terenu Mazowsza ścisłe współpracują z koordynatorami diecezjalnymi organizującymi pobyt pielgrzymów w województwie mazowieckim. (jn)
 
Kontakt dla mediów:
Rzecznik prasowy Państwowej Inspekcji Sanitarnej Warszawy i województwa mazowieckiego:
Joanna Narożniak, tel. 698 664 807, mail: joanna.narozniak@wsse.waw.pl

Wróć