Przejdź do treści

Relacja z obchodów Dnia Dziecka u Wojewody Mazowieckiego

Relacja z obchodów Dnia Dziecka u Wojewody Mazowieckiego

W miniony poniedziałek na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Mazowieckiego odbyły się obchody Dnia Dziecka zorganizowane przez Wojewodę Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie była jednym z Organizatorów wydarzenia. Poniżej przedstawiamy filmową relację z imprezy.

Film z obchodów dnia dziecka

Podczas Dnia Dziecka u Wojewody Rzecznik Prasowy WSSE w Warszawie Joanna Narożniak przeprowadziła żywiołowo quiz wiedzy wśród dzieci zgromadzonych na dziedzińcu Urzędu. Pytania dotyczyły znajomości grzybów, profilaktyki chorób odkleszczowych oraz bezpiecznych zachowań w lesie. Zwycięzcy otrzymali torby wypełnione prozdrowotnymi gadżetami.

Wcześniej dzieci mogły zdobyć informacje na temat zdrowego i bezpiecznego zachowywania się podczas wakacji w namiocie edukacyjnym WSSE, gdzie pracownicy promocji zdrowia udzielali odpowiedzi na najróżniejsze pytania. Uczyli rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych oraz odróżniania grzybów jadalnych od niejadalnych i trujących na podstawie prezentowanych modeli grzybów. Dzieci i towarzyszący im opiekunowie mogły również dowiedzieć się wiele o profilaktyce chorób odkleszczowych. Mówiono o zagrożeniu wynikającym z ugryzienia przez kleszcza. Omawiano również sposoby i technikach bezpiecznego usuwania kleszczy przy użyciu dostępnych na rynku urządzeń i narzędzi.

 

 

Dzień dziecka w MUW

Dzień dziecka w MUW

(jn, MUW)

Wróć