Przejdź do treści

Obchody Dnia Dziecka organizowane 4 czerwca 2018 r.

Obchody Dnia Dziecka organizowane 4 czerwca 2018 r.

Nauka udzielania pierwszej pomocy, pokaz sprzętu ratowniczego i historycznego umundurowania, konkursy z nagrodami, pokaz tresury psów policyjnych, gry i zabawy, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Na spotkanie na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Mazowieckiego, 4 czerwca w godzinach 10.00 - 14.00 zapraszają Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki i Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie jest jednym z Organizatorów wydarzenia.

 

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zaprasza 4 czerwca dzieci z mazowieckich szkół i przedszkoli na uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie, na którym obecna także będzie Mazowiecka Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, odbędzie się na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie przy pl. Bankowym 3/5. Między godz. 10.00 a 14.00 na dzieci czeka wiele atrakcji – gier i zabaw, konkursów z  nagrodami, pokazów sprzętów ratowniczych i historycznego umundurowania. Na specjalnie przygotowanych stoiskach przedstawiciele różnych instytucji będą w atrakcyjnej formie promować wśród najmłodszych zasady bezpiecznych zachowań. W ramach programu "Mazowieckie - historia Niepodległości", zostaną przywołane wspomnienia o bohaterach odzyskania przez Polskę niepodległości. Chór ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Ciechanowie oraz harcerski zespół Bory przedstawią specjalny program artystyczny. Chętni będą mogli zrobić sobie pamiątkowe monidło a także poczęstować się popcornem i watą cukrową.

Dzień Dziecka wspólnie organizują: Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Warszawie, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Stołeczna Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego  i  Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci "Szansa", Fundacja  "Dr Clown" w Warszawie, Stowarzyszenie Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław” oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew w Warszawie.

(jn, MUW)

Wróć