Przejdź do treści

28. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu ph. „Zamiast grać na komputerze, zdrowiej jeździć na rowerze”

28. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu ph. „Zamiast grać na komputerze, zdrowiej jeździć na rowerze”

7 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego na Scenie Teatralnej w Siedlcach odbył się 28. Finał Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorami Festiwalu byli: Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie – Pani Maria Pawlak oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach – Pani Joanna Like.

          Honorowy patronat objął Pan Marek Posobkiewicz - Główny Inspektor Sanitarny oraz Pan Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki.

          Od 28 lat Festiwal Piosenki o Zdrowiu ma na celu zainspirowanie uczestników i ich opiekunów do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu, szczególnie w zakresie propagowania zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób i nałogów, zdrowego odżywiania, higieny osobistej, bezpiecznego wypoczynku oraz tematyki związanej ze Światowym Dniem Zdrowia, w 2018 r. poświęconemu idei powszechnej opieki zdrowotnej dostępnej dla wszystkich.   
          W tegorocznej edycji Finału Festiwalu wzięło udział 18 laureatów etapów powiatowych: solistów i zespołów ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu 9 powiatów województwa mazowieckiego.

          Każdy wykonawca przedstawił jeden utwór muzyczny o tematyce dotyczącej szeroko rozumianego zdrowia, zgodnie z Regulaminem Festiwalu. Występy dzieci i młodzieży oceniała Komisja Konkursowa w pięcioosobowym składzie: Kierownik Działu Higieny Dzieci i Młodzieży-przewodnicząca, pracownik Oddziału Promocji Zdrowia-koordynator wojewódzki Festiwalu, pracownik Oddziału Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia WSSE w Warszawie oraz przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatury w Siedlcach i przedstawiciel Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, zwracając szczególną uwagę na treści prozdrowotne utworów, umiejętności wokalne wykonawców oraz walory artystyczne.

 

          Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii szkół podstawowych:

1. miejsce - Szkoła Podstawowa im. prof. Z. Religi w Miedniewicach /powiat żyrardowski/ 

2. miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu /powiat przasnyski/

3. miejsce - Szkoła Podstawowa im. J. Trzaskomy w Porządziu /powiat wyszkowski/

 

Wyróżnienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego:

 - Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Markach / powiat wołomiński/

Wyróżnienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

- Szkoła Podstawowa w Żukowie /powiat sochaczewski/ 

Wyróżnienie  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego  w Warszawie:

-  Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach /powiat  siedlecki/

 

W kategorii szkoły podstawowe kl.VII i gimnazja kl.II i III:

1. miejsce  – Szkoła Podstawowa TWP w Ciechanowie /powiat ciechanowski/

2. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Wyszkowie /powiat wyszkowski/

3. miejsce  – Zespół Oświatowy w Wiśniewie /powiat siedlecki/

 

Wyróżnienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego: 

 - Zespół Szkół Nr 2 w Łaskarzewie /powiat garwoliński/

Wyróżnienie Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

 - Szkoła Podstawowa im. prof. Z. Religi w Miedniewicach /powiat żyrardowski/ 

 Wyróżnienie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego  w Warszawie:

 - Szkoła Podstawowa im. M. Skłodowskiej-Curie w Krasińcu /powiat makowski/

 

          Laureaci I, II i III miejsca oraz 3 wyróżnień otrzymali nagrody w postaci statuetek, dyplomów, sprzętu edukacyjnego, elektronicznego i sportowego, przydatnego w nauce i zajęciach pozaszkolnych, ufundowane przez Panią Marię Pawlak – Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, Panią Joannę Like – Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Warszawie oraz prywatnych darczyńców.

          Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki festiwalowe oraz drobny poczęstunek. Festiwal przebiegał w bardzo życzliwej atmosferze. Dzieci i młodzież wzajemnie się wspierali i dopingowali. Występujących oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność festiwalowa, na widowni zasiadło około 200 osób, wśród których znalazły się dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele, opiekunowie i zaproszeni goście – przedstawiciele urzędów, organizacji pozarządowych i innych instytucji współpracujących przy inicjatywach podejmowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną, a także przedstawiciele Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych z terenu województwa mazowieckiego.

Wręczanie nagród na Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

Patronat honorowy:

Logo Inspekcji SanitarnejWojewoda Mazowiecki

Wróć