Przejdź do treści

Dziś Światowy Dzień Zdrowia!

Dziś Światowy Dzień Zdrowia!

Źródło: WHO Regional Office for Europe

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Głównym przesłaniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

Tegorocznym tematem Światowego Dnia Zdrowia (World Health Day) 2020 jest docenienie pracy pielęgniarek i położnych, co jest szczególnie istotne teraz, w aspekcie aktualnej sytuacji epidemiologicznej związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 .

Więcej informacji na stronie WHO:

https://www.who.int/news-room/campaigns/world-health-day/world-health-day-2020

Dodatkowo WHO opublikowała raport o stanie pielęgniarstwa na świecie w 2020 r., w tym szereg zaleceń dotyczących wzmocnienia siły roboczej w zakresie pielęgniarstwa i położnictwa. Prawo do zdrowia jest podstawowym prawem każdego człowieka, w każdym wieku! Nikt nie powinien chorować z powodu braku dostępu do potrzebnych usług opieki zdrowotnej, czy też z powodu swojego statusu materialnego.

Raport dostępny jest: https://www.who.int/publications-detail/nursing-report-2020

W nurcie obchodów Światowego Dnia Zdrowia dziś o godzinie 13.00 cała Polska podziękuje pracownikom służby zdrowia za ich walkę o nasze życie.

Przyłącz się do akcji #BrawadlaWas

Wróć