Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Światowy Dzień Zapalenia Płuc.

Ostra infekcja dolnych dróg oddechowych może prowadzić do groźnych powikłań,
a nawet do śmierci. Najbardziej narażone są dzieci poniżej 5. roku życia. Dlatego tak ważne jest zapobieganie tej chorobie. To jeden z głównych tematów podejmowanych z okazji przypadającego dziś Światowego Dnia Zapalenia Płuc (ang. World Pneumonia Day). Ustanowiony został w 2009 roku przez Światową Koalicję przeciwko Zapaleniu Płuc u Dzieci (ang. Global Coalition Against Child Pneumonia), przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia i UNICEF.

Czytaj więcej

Pożegnanie Wojewody Mazowieckiego z przedstawicielami służb zespolonych.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wziął udział w uroczystym pożegnaniu ustępującego Wojewody Mazowieckiego. Zdzisław Sipiera w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła i żegna się z Urzędem. Spotkanie stało się okazją do podsumowania wspólnej pracy Wojewody i służb zespolonych na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej

Stanowisko Konsultanta Krajowego w dziedzinie Zdrowia Publicznego w sprawie podjęcia dyskusji na temat przyjęcia regulacji zmierzających do ograniczenia spożycia produktów wysokosłodzonych, w tym napojów

Częstość występowania otyłości wzrasta na całym świecie. Obecnie ponad 1,9 miliarda ludzi po 18 roku życia ma nadmierną masę ciała (średnio 39%), z czego aż 650 mln stanowią osoby otyłe (13% populacji). Dodatkowo, 18% dzieci w wieku 5-19 lat ma nadwagę, a 7% jest otyłych. 

Czytaj więcej

#ZasadźSięNaZdrowie – akcja sadzenia lasu.

W 2019 roku Państwowa Inspekcja Sanitarna obchodzi 100-lecie istnienia, a Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe 95-lecie istnienia. Wspólnym mianownikiem łączącym obie instytucje jest TROSKA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW POLSKI.  Promocja zdrowia fizycznego i psychicznego, aktywność na świeżym powietrzu, wypoczynek, edukacja i profilaktyka to ich priorytetowe zadania. W związku z tym instytucje łączą swoje siły i  ruszają ze specjalną, wspólną akcją sadzenia drzew!

Czytaj więcej

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce.

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Zasłużeni pracownicy wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych otrzymali odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” przyznane przez Ministra Zdrowia oraz Listy Gratulacyjne wystosowane przez Wojewodę Mazowieckiego.

Czytaj więcej