Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje że:

I. W przypadku objęcia przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej osoby kwarantanną z powodu narażenia na chorobę wywołaną wirusem SARS-CoV-2, informację o tym umieszcza się w przeznaczonym do tego celu systemie teleinformatycznym. Decyzji organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie wydaje się.

II. Informacja o objęciu kwarantanną osoby, której ona dotyczy, może być przekazana ustnie, za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności, w tym przez telefon. Jest to podstawowy i skuteczny prawnie sposób nakładania kwarantanny, jednocześnie zapewniający odpowiednią szybkość postępowania w obecnych uwarunkowaniach wynikających z epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Czytaj więcej

Zmiany w kadrze zarządzającej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie.

W dniu  14 grudnia 2020 r. decyzją Ministra Krzysztofa Saczki wz. Głównego Inspektora Sanitarnego na stanowisko Zastępcy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego oraz Zastępcy Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie został powołany Pan dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz.

Czytaj więcej

Wytyczne MEN, MZ i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych.

Szanowni Państwo,

przedstawiamy materiał przygotowany przez MEN, MZ oraz GIS, dotyczący organizowania półkolonii w szkołach podstawowych.

W materiale znajdą Państwo wytyczne dla organizatorów półkolonii a w nich:

  1. Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas pobytu na półkolonii.

  2. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscu półkolonii.

  3. Procedury zapobiegawcze: objawy infekcji dróg oddechowych uczestnika półkolonii, kierownika, wychowawcy lub innej osoby.

  4. Procedury postępowania w przypadku potwierdzenia u osoby z zewnątrz zakażenia koronawirusem.

Czytaj więcej

Przypnij czerwoną kokardkę - Rock Red Ribbon

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.

Czytaj więcej

20-27 listopada 2020 Europejski Tydzień Testowania

W tym roku, już po raz 8., rozpoczyna się Europejski Tydzień Testowania (ETT). Jest to ogólnoeuropejska kampania, której głównym celem  jest zachęcenie większej liczby osób do sprawdzenia swojego statusu serologicznego w kierunku HIV i/ lub zapalenia wątroby, a w konsekwencji zmniejszenie liczby późnych diagnoz.

Czytaj więcej