Przejdź do treści

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie ul. Żelazna 79, 00-875 Warszawa

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki
Inspektor Sanitarny
przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00 - 15:00
telefon: (22) 620 90 01 do 06
sekretariat@wsse.waw.pl

Kasa Urzędu czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 7:45 - 14:30

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych (RODO)
Widok Holu głównego w budynku WSSE w Warszawie przy ul. Żelaznej 79

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie wspólnie z 38 Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi i Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, sprawuje nadzór sanitarny nad ponad 5 milionami mieszkańców regionu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Strona główna

Aktualności

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce.

Jubileuszowa Konferencja mazowieckiej państwowej inspekcji sanitarnej z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce. Zasłużeni pracownicy wojewódzkiej i powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych otrzymali odznaki honorowe „ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY ZDROWIA” przyznane przez Ministra Zdrowia oraz Listy Gratulacyjne wystosowane przez Wojewodę Mazowieckiego.

Czytaj więcej

1 października - Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy.

1 października br. przypada Ogólnopolski Dzień Profilaktyki Grypy, ustanowiony w celu jak najszerszego edukowania Polaków w zakresie korzyści, jakie niesie ze sobą szczepienie ochronne przeciwko grypie. Szczepionki przeciw grypie na sezon 2019/2020 są już dostępne w aptekach.

Czytaj więcej

Spotkanie z seniorami w Przasnyszu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie - Oddział Promocji Zdrowia, jako służby zespolone Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przasnyszu - przedstawiciel oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, uczestniczyli w spotkaniu z seniorami pt.: Aktywny Senior Plus, które odbyło się 29 września w Przasnyszu.

Czytaj więcej

Komunikaty

Start Kampanii „Dobry przepis na bezpieczeństwo”.

30 września 2019 r. podczas Salonu Technologii Mięsnych i Rybnych na Międzynarodowych Targach Technologii Spożywczych POLAGRATECH w Poznaniu rozpoczęła się kampania Państwowej Inspekcji Pracy „Dobry przepis na bezpieczeństwo”, która będzie prowadzona w latach 2019-2021.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed barszczami kaukaskimi!

Barszcze kaukaskie to gatunek roślin należący do rodziny Apiaceae – baldaszkowatych (selerowatych), do której należy również seler, marchew, koper i inne rośliny użytkowe. 

Czytaj więcej

Uwaga na kleszcze!

Kleszcze (Ixodida) to pajęczaki z podgromady roztoczy. Poznano już około 900 gatunków, które dzielą się na 3 rodziny: kleszcze miękkie, inaczej obrzeżkowate i dwie rodziny kleszczy twardych: kleszczowate i Nuttalliellidae. Wszystkie kleszcze są pasożytami zewnętrznymi kręgowców, żywią się krwią swojego żywiciela a w trakcie żerowania mogą przenosić wiele patogenów (wirusy, riketsje, bakterie, pierwotniaki) wywołujących choroby niebezpieczne dla ludzi i zwierząt. Są to m. in. krętki Borrelia burgdorferi, będące przyczyną boreliozy, wirusy wywołujące odkleszczowe zapalenie mózgu, czy też pierwotniaki Babesia canis, będące przyczyną babeszjozy psów.

Czytaj więcej

Wytyczne Państwowej Inspekcji Sanitarnej w sprawie postępowania z wodą i żywnością w sytuacji klęski żywiołowej – powodzi.

W ostatnich tygodniach na terenie całego kraju występowały ulewne deszcze i nawałnice, które spowodowały, że wiele warzywników, sadów czy ogródków działkowych znalazło się pod wodą.

Czytaj więcej