Przejdź do treści

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie ul. Żelazna 79, 00-875 Warszawa

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
w Warszawie przyjmuje interesantów:

w poniedziałki od 13:00 - 15:00
telefon: (22) 620 90 01 do 06
sekretariat@wsse.waw.pl

Kasa Urzędu czynna od poniedziałku do piątku
w godz. 7:45 - 14:30

Informacje dotyczące ochrony danych osobowych (RODO)
Widok Holu głównego w budynku WSSE w Warszawie przy ul. Żelaznej 79, na drugim planie pracownik kancelarii stoi przy stanowisku punktu informacyjnego

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie wspólnie z 38 Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi i Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, sprawuje nadzór sanitarny nad ponad 5 milionami mieszkańców regionu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą działalnością.

Strona główna

Aktualności

Konferencja nt. profilaktyki i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Profilaktyka i diagnostyka HIV w województwie mazowieckim”, zorganizowana z inicjatywy Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS w Województwie Mazowieckim*.

Czytaj więcej

Światowy Dzień AIDS.

Światowy Dzień AIDS (ang. World AIDS Day) obchodzimy corocznie 1 grudnia. Dzień ten, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku, ma przypominać nam o epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat.

Czytaj więcej

Konferencja jubileuszowa „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”.

W dniach 26-27 listopada 2018 r. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie wraz z państwowymi powiatowymi inspektorami sanitarnymi województwa mazowieckiego uczestniczył w 25. jubileuszowej konferencji pn. "Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie". Dwudniowe spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wielu podmiotów pracujących na rzecz ludzi zmagających się z problemem zakażenia HIV otworzyła sesja poświęcona podsumowaniu współpracy Krajowego Centrum ds. AIDS z Państwową Inspekcją Sanitarną w realizowaniu Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

Czytaj więcej

Komunikaty

Aktualna sytuacja epidemiologiczna grypy sezonowej w województwie mazowieckim.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że w okresie od 1 do 7 grudnia 2018 r. na terenie woj. mazowieckiego zgłoszono i zarejestrowano łącznie 21 184 przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne. W samej Warszawie we wskazanym okresie zgłoszono 2 268 przypadków zachorowań. Liczba osób skierowanych do szpitala z objawami głównie ze strony układu oddechowego we wskazanym okresie to 28 osób.

Czytaj więcej

Komunikat PWIS w Warszawie nt. wystąpienia zachorowań na odrę w województwie mazowieckim. Stan na 07 grudnia 2018r.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie przedstawia aktualne informacje dot. zgłoszonych przez lekarzy do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych podejrzeń lub zachorowań na odrę w województwie mazowieckim w okresie od 10 października do 07 grudnia 2018 r.:

W ww. okresie zgłoszono do inspekcji sanitarnej ogółem 104 przypadki podejrzeń lub zachorowań na odrę. W 22 przypadkach wykluczono zachorowanie na odrę na podstawie przeprowadzonych badań.

Czytaj więcej

Zmiana Centrali Telefonicznej w WSSE w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą centrali telefonicznej w siedzibie WSSE w Warszawie na ul. Żelaznej 79 w dniu 6 grudnia 2018 r. mogą wystąpić czasowe trudności z połączeniami z telefonicznymi numerami wewnętrznymi do poszczególnych komórek merytorycznych.

Telefony zewnętrzne do instytucji pozostają bez zmian.

Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

Czytaj więcej

Ostrzeżenia

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wycofania mrożonych warzyw z uwagi na potencjalne ryzyko wystąpienia w nich bakterii Listeria monocytogenes.

Główny Inspektor Sanitarny przypomina, że większość mrożonych warzyw, w tym kukurydzę słodką, należy ugotować przed spożyciem.

Dotyczy to również sytuacji, gdy mrożone warzywa są dodawane do sałatek, produktów typu smoothie czy dipów.

Czytaj więcej

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI),

Wirus wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 – nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.
Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa grypy ptaków H5N8 są zarażone dzikie ptaki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlatego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Czytaj więcej

Komunikat w sprawie podejrzenia skażenia wody mineralnej

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej otrzymały informację od organów Policji o przypadku poparzenia przełyku u mężczyzny, który spożywał wodę Żywioł Żywiec Zdrój

Czytaj więcej